15 نوع مهم کاندوم در جهان

15 نوع مهم کاندوم در جهان

کاندوم، انواع و اقسام دارد و امروزه در جهان بسیار متنوع است. در این مقاله با 15 نوع مهم در جهان آشنا خواهیم شد.

در واقع این انواع شامل لاتکس دار و غیر لاتکس، آجدار و خاردار همچنین داخلی و سایر انواع کاندوم هستند.

کاندوم می‌تواند از بارداری ناخواسته جلوگیری کند، در برابر عفونت های مقاربتی STIs از بدن شما محافظت کند و لذت را در طول رابطه جنسی افزایش بدهد. انواع مختلفی از این محصول با ویژگی‌های مختلف وجود دارد.

این مقاله به انواع کاندوم‌های خارجی و داخلی، از جمله آن‌هایی که پیشگیری از بارداری و محافظت در برابر بیماری‌های مقاربتی را ارائه می‌کنند و همچنین انواع کاندوم‌هایی که مخصوصاً برای لذت‌بخش‌تر کردن رابطه جنسی طراحی شده‌اند، می‌پردازد.

مورد 1، کاندوم لاتکس

نوع لاتکس از ماده‌ای ساخته می شود که از درخت موسوم به لاستیک به دست می‌آید. کاندوم‌های لاتکس از بارداری و عفونت‌های مقاربتی محافظت می‌کنند.

در واقع کاندوم های لاتکس یک دسته کلی از کاندوم ها هستند.

برخی از مارک ها و سبک های محبوب کاندوم های لاتکس عبارتند از:

 • کاندوم های نازک فوق العاده حساس شدو و ایکس‌دریم
 • Trojan ENZ
 • S. latex condoms

مورد2، کاندوم غیرلاتکس

افرادی که به لاتکس حساسیت دارند ممکن است بخواهند از کاندوم های خارجی بدون لاتکس استفاده کنند. اینها از جایگزین‌های لاتکس مانند پلی اورتان یا پلی ایزوپرن ساخته شده‌اند. مانند کاندوم های لاتکس، کاندوم‌های غیر لاتکس هم یک دسته کلی از کاندوم‌های خارجی هستند که انواع دیگر (مانند آجدار، رنگی یا طعم دار) می توانند در زیر شاخه آنها قرار بگیرند.

گزینه‌های غیر لاتکس از بارداری و عفونت‌های مقاربتی محافظت می‌کنند. با این حال، کاندوم‌های پوست بره به دلیل ماهیت متخلخلشان در برابر بیماری‌های مقاربتی محافظت چندانی ندارند.

مورد3، کاندوم داخلی

کاندوم داخلی برای قرار دادن در داخل واژن است. مانند بسیاری از کاندوم های خارجی، از آن ها برای جلوگیری از بارداری و پرهیز از انتقال STI استفاده می‌شود. کاندوم های داخلی باید به تنهایی استفاده شوند و نه علاوه بر کاندوم خارجی.

نحوه استفاده از کاندوم داخلی

 1. قسمت بیرونی کاندوم را در انتهای بسته نگه دارید، دو طرف حلقه داخلی را با انگشت شست و سبابه به هم فشار دهید و داخل واژن قرار دهید.
 2. با استفاده از انگشت خود حلقه داخلی را تا جایی که دهانه رحم را احساس کنید به سمت بالا فشار دهید.
 3. حلقه بیرونی نازک باید در خارج از واژن باقی بماند.
 4. اگر احساس کردید آلت تناسلی بین کاندوم و دیواره‌های واژن لغزش می‌کند یا حلقه بیرونی به داخل واژن فشار وارد می‌کند، رابطه جنسی را متوقف کنید.
 5. برای برداشتن، حلقه بیرونی را به آرامی بچرخانید و کاندوم را از واژن بیرون بیاورید.
 6. پس از استفاده کاندوم را در سطل زباله بیندازید.

مورد4، کاندوم اسپرم کش

کاندوم اسپرم کش

کاندوم اسپرم کش از کاندوم های خارجی است و در محصولاتی پوشانده شده که به اسپرم آسیب می رسانند یا در کنار آن از بین می روند. به طور معمول، اسپرم کش حاوی نونوکسینول شماره9، یک نوع شوینده است.

مانند کاندوم‌های غیر لاتکس، کاندوم‌های اسپرم‌کش در دسته بزرگ‌تری از کاندوم‌ها قرار می‌گیرند که سایر انواع ممکن است در آن دیده شود. به عنوان مثال، کاندوم های اسپرم کش خاردار در بازار وجود دارد.

استفاده از کاندوم های اسپرم کش می تواند به پیشگیری از بارداری و بیماری های مقاربتی کمک کند. با این حال، نونوکسینول-9 ممکن است باعث تحریک شود و برخی افراد ممکن است به این ماده حساسیت داشته باشند.

مورد 5، کاندوم درخشنده در تاریکی (شبرنگ)

نوع درخشان در تاریکی می تواند هم سرگرم کننده و هم کاربردی باشند. اکثر برندهای نوع خارجی درخشان در تاریکی برای کمک به جلوگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی مورد تایید FDA هستند.

انواع خارجی درخشان در سه لایه ساخته می شوند:

دو لایه اول داخلی و خارجی از لاتکس معمولی (ماده ای در اکثر محصولات لاستیکی که برخی افراد به آن حساسیت دارند) تشکیل شده است.

لایه سوم که بین دو لایه اول مهر و موم شده، حاوی یک رنگ بی خطر است که پس از قرار گرفتن در معرض نور می‌درخشد.

مورد 6، کاندوم طعم دار

بسیاری از برندهای نوع استعمال خارجی طعم‌دار مزه‌ها و رایحه‌های منحصربه‌فرد را تبلیغ می‌کنند.

طعم های محبوب کاندوم عبارتند از: نعناع، انگور، پرتقال، موز، توت فرنگی، آدامسی، شکلات، وانیل، بیکن و کولا.

گاهی اوقات، انواع آن به گونه ای رنگ می شوند که با طعم آنها مطابقت داشته باشد، مانند زرد برای موز و قرمز برای توت فرنگی. کاندوم های خارجی طعم دار معمولاً برای رابطه جنسی دهانی استفاده می شود. علاوه بر این، بسیاری از برندها به دلیل دوام و محافظت از آنها مورد تایید FDA نیز هستند.

مورد 7، کاندوم آجدار یا بافت دار

کاندوم های خارجی را می توان به شکل و بافت برای افزایش لذت برای یک یا هر دو شریک زندگی، بسته به محل قرارگیری نوک آجدار و دنده‌های برجسته روی آن، شکل داد.

اغلب، این محصولات به عنوان “آجدار برای لذت” تبلیغ می شوند. کاندوم های بافت دار ممکن است دارای موارد زیر باشند:

 • دنده‌ها: برخی از آنها دارای دنده هایی در بالا و پایه هستند.
 • گل میخ ها: زمانی که گل میخ های برجسته در داخل آن قرار دارند، به معنای افزایش لذت فردی است که از نوع خارجی استفاده می کند. هنگامی که گل میخ ها در خارج هستند، قرار است تحریک بیشتری برای شریک زندگی ایجاد کنند.

انواع بیرونی خار دار و بافت دار معمولا پهن تر، نوک های حباب مانند و شکل کانتور بیشتری دارند.

مورد 8، گرم کننده یا حرارتی

کاندوم های گرم کننده، کاندوم های خارجی گرم کننده هستند. این کاندوم‌ها معمولاً از لاتکس نازک تری نسبت به کاندوم های معمولی ساخته می شوند که باعث افزایش حس جنسی می‌شود.

این نوع کاندوم معمولاً حاوی یک روان کننده گرم کننده است. این روان کننده با رطوبت طبیعی بدن فعال می‌شود.

مورد 9، کاندوم لذت!

کاندوم‌هایی به شکل لذت، از دیگر کاندوم‌های معروف در بازار هستند. ایده پشت انواع خارجی شکل لذت این است که آنها شل تر هستند و نوک های بزرگ و کیسه ای دارند.

نوک های پهن تر این نوع خارجی باعث اصطکاک بیشتر می شود زیرا لاتکس اضافی نوک آلت تناسلی را تحریک می کند.

برخی از کاندوم‌های لذت‌بخش، مانند Trojan Twisted، شکلی پیچ‌داری را معرفی می‌کنند که امکان اعمال نیرومندتر را فراهم می‌کند. این نوع طراحی این نوع، حساسیت هر دو طرف را افزایش می‌دهد.

مورد 10، رنگی

کاندوم‌های خارجی تقریباً در هر رنگی موجود هستند. حتی می‌توانید کاندوم‌های سه‌رنگی را پیدا کنید که دارای رنگ‌های ملی کشورها مانند آمریکا، فرانسه، اسپانیا، روسیه و ایتالیا هستند.

استفاده از کاندوم‌های خارجی دو رنگ در طول تعطیلات بسیار سرگرم کننده است – برای مثال، مشکی و نارنجی برای هالووین، قرمز و سبز برای کریسمس و صورتی و قرمز برای ولنتاین.

بسیاری از کاندوم‌های رنگی برای جلوگیری از بارداری و بیماری های مقاربتی مورد تایید FDA هستند، اما همیشه برچسب آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید.

مورد 11، سنسیو همراه با QuikStrips

QuikStrips به شما کمک می کند از اشتباهات رایجی که می تواند منجر به شکست آن شود جلوگیری کنید

 مراحل استفاده از کاندوم خارجی با QuikStrips

 • نوع Sensis را از بسته بندی فویل آن خارج کنید.
 • انتهای برآمدگی نوارهای کشویی واقع در سمت بالای نوع خارجی را پیدا کنید
 • برجستگی ها را با انگشتان خود احساس کنید
 • QuikStrips را نگه دارید و نوع خارجی را پایین بکشید تا آن را بپوشید
 • نوارها را دور بریزید

کاندوم های خارجی با QuikStrips نیز در گزینه های نازک و آجدار میکرو نقطه ای موجود هستند. این تیپ‌ها دارای شکل کانتوری برای تناسب راحت هستند.

مورد 12، بوسه نعنا

یک کاندوم خارجی بدون روغن کاری که با پودری پوشانده شده است که طعم شیرین و نعناعی را ارائه می‌دهد.

این کاندوم‌های خارجی کمی پهن‌تر از کاندوم‌های معمولی هستند و نوک آن‌های گشاد شده‌ای دارند که بالن بیرون می‌آیند تا احساس بیشتری را برای شخصی که از آن استفاده می‌کند، ایجاد کند.

نوع خارجی نعناع برای رابطه جنسی ایمن دهانی مورد علاقه بسیاری از مردم در اروپا و آمریکای شمالی است. آنها همچنین برای محافظت از بارداری مورد تایید FDA هستند.

مورد 13، فرانسوی تیکلر

کاندوم فرانسوی تیکلر خارجی است که نوک قلقلکی لاستیکی نرمی دارد یا از ژله نرم ساخته شده است.

تیکلرها انواع جدیدی هستند و برای محافظت در برابر بارداری یا بیماری های مقاربتی در نظر گرفته نشده اند. با این حال، آنها را می توان با کنترل بارداری هورمونی یا دائمی استفاده کرد. همچنین می توانید از یک نوع خارجی در زیر غلغلک استفاده کنید تا از محافظت خود مطمئن شوید.

مورد 14، گزگز کننده

نوع خارجی با لذت سوزن سوزن شدن به گونه ای طراحی شده که تجربه ای شدید را برای هر دو شریک زندگی فراهم کنند.

مورد 15، خوراکی!

شاید نسبت به این مورد، اصلا حس خوبی نداشته باشید. در هر حال، انواع خارجی خوراکی در طعم های مختلف موجود است. برای استفاده، نوع خارجی را به صورت معمولی بغلتانید، سپس آن را لیس بزنید یا بخورید.

کاندوم های خارجی خوراکی فقط برای استفاده تازه و مدرن هستند. آنها هیچ گونه محافظتی در برابر بارداری یا بیماری‌های مقاربتی ایجاد نمی‌کنند.

سخن پایانی

انتخاب از بین انواع مختلف می تواند سرگرم کننده باشد و همچنین راهی عملی برای اطمینان از داشتن رابطه جنسی ایمن است. قبل از انتخاب، تصمیم بگیرید که چه نیازهایی دارید. آیا به پیشگیری از بارداری و محافظت از بیماری های مقاربتی نیاز دارید یا کاندوم فقط برای سرگرمی است؟

هر نوعی را که انتخاب می کنید، همیشه مواد و تاریخ انقضا را قبل از استفاده از آنها بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x