مزایای استفاده از کاندوم

مزایای استفاده از کاندوم چیست؟

مزایای استفاده از کاندوم در چند دهه اخیر باعث شده تا استقبال جهانی از این محصول به صورت روزافزون افزایش پیدا کند.

طبیعی است که مهممترین مزیت کاندوم، جلوگیری از بارداری ناخواسته در رابطه جنسی است.

کاندوم به راحتی قابل تهیه و استفاده است. این محصول جهانی و مفید از بارداری و بیماری‌های مقاربتی تا مرز قابل توجهی جلوگیری می‌کند. کاندوم حتی می‌تواند رابطه جنسی را بهتر پیش ببرد.

تاثیر کاندوم در پیشگیری از برابر بیماری‌های مقاربتی

کاندوم بهترین روش پیشگیری از بارداری است که تا حدودی زیادی هم به جلوگیری از گسترش عفونت‌های مقاربتی مانند اچ آی وی، کلامیدیا و سوزاک کمک می‌کند. حتی اگر برای جلوگیری از بارداری از نوع دیگری از کنترل بارداری استفاده می‌کنید، بهتر است هر بار که رابطه جنسی دارید از کاندوم استفاده کنید تا از خود در برابر بیماری‌های مقاربتی محافظت به عمل بیاورید.

استفاده از کاندوم، کم هزینه و راحت

کاندوم هزینه زیادی ندارد و راحت است. تهیه کاندوم از فروشگاه های مختلف، مراکز بهداشتی اجتماعی، مراکز بهداشتی بیمارستانی و فروشگاه‎های آنلاین بسیار آسان است. برای خرید آنها نیازی به نسخه یا شناسه ندارید و معمولا به نسبت جنس و کیفیتی که دارند، ارزان هستند. کاندوم یک راه ساده، محتاطانه و قابل حمل برای محافظت از بارداری ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی است.

تاثیر کاندوم در لذت بردن از رابطه جنسی

کاندوم می تواند حتی عامل افزایش لذت جنسی باشد. البته که محافظت مهم است، اما لذت نیز مهم است. خوشبختانه، کاندوم هر دو را با هم ارائه می‌دهد. کاندوم ها در بسیاری از سبک‌ها، شکل‌ها و بافت‌های مختلف وجود دارند که حس و لدت جنسی را برای هر دو طرف افزایش می‌دهد.

قراردادن کاندوم روی آلت تناسلی توسط شریک جنسی می‌تواند بخش جذابی باشد، به‌ویژه اگر روان کننده اضافه کنید. کاندوم حتی می تواند انزال را به تاخیر بیندازد، بنابراین رابطه جنسی طولانی تری با این روش خواهید داشت.

شما می توانید از کاندوم ها برای رابطه جنسی مختلف استفاده کنید. کاندوم به شما امکان می دهد بدون نگرانی در مورد بارداری یا بیماری های مقاربتی بر روی لذت و شریک زندگی خود تمرکز کنید. رابطه جنسی ایمن، رابطه جنسی بهتری است، زیرا استرس به شدت کاهش می‌دهد.

استفاده ار کاندوم کنترل بارداری

افزودن کاندوم به مجموعه کنترل بارداری می تواند محافظت بیشتری از بارداری ناخواسته به شما بدهد. هیچ روشی 100% موثر نیست، بنابراین افزودن کاندوم به عنوان پشتیبان به شما کمک می کند در صورت اشتباه با روش دیگر خود یا شکست آن، از بارداری جلوگیری کنید. این ایده خوبی است که از کاندوم برای محافظت از خود در برابر بیماری‌های مقاربتی نیز استفاده کنید.

کاندوم می تواند تقریباً به تمام روش‌های کنترل بارداری دیگر مانند قرص، شات، حلقه، IUD  و کاشت، محافظت بیشتری داشته باشید.

کاندوم عوارض جانبی ندارد

اکثر مردم می توانند بدون مشکل از کاندوم استفاده کنند. هیچ عارضه جانبی وجود ندارد. به ندرت، کاندوم‌های لاتکس (لاستیکی) می‌توانند برای افرادی که به لاتکس آلرژی یا حساسیت دارند، تحریک کننده باشند و گاهی اوقات روغن روی انواع خاصی از کاندوم ممکن است تحریک کننده و حساسیت‌زا باشد.

اگر به لاتکس حساسیت دارید، سعی کنید برند خود را تغییر دهید یا از کاندوم‌های پلاستیکی استفاده کنید. کاندوم‌ها ساخته شده از پلاستیک‌های نرم مانند پلی اورتان، پلی ایزوپرن و نیتریل بدون لاتکس هستند. شما می توانید کاندوم های غیر لاتکس را در اکثر مکان هایی که کاندوم های استاندارد فروخته می شود تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x