روان کننده

همه چیز درباره روان کننده

روان کننده ماده تاثیرگذاری در کنار محصولات پیشگیری از بارداری ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی است.

در این مقاله با شما از همه چیز درباره روان کننده شخصی در کنار کاندوم خواهیم گفت و مشخص خواهیم کرد که چه روان کننده ای برای چه فرایندی بهتر و موثرتر است.

روان کننده و بهداشت فردی

در بسیاری از کشورهای جهان در میان جوانان، روان کننده های شخصی با کاندوم و در واقع با انواع آمیزش جنسی دست به دست می‌شوند. اگر تا به حال این فعالیت مورد علاقه شما بوده حتما متوجه شده اید که مرطوب بودن بهتر از خشکی در قسمت های خصوصی و برانگیخته هنگام رابطه جنسی است. البته این موضوع باید به درستی شکل بگیرد و بهداشت فردی به خاطر آن زیر سوال نرود!

در این مقاله از ترکیبات پیچیده و تلفظ سخت متریال و جنس محصول خودداری می‌کنیم. همچنین هیچ مطالعه علمی را مورد بحث قرار نمی دهیم. در عوض، یک دیدگاه ساده و قابل درک در مورد روان کننده های شخصی به عنوان یک مقاله کلی و جامع به شما ارائه می دهیم.

تنوع در بازار

انبوهی از روان کننده های شخصی Personal Lubricant در بازار موجود است. با توجه به این که از روغن‌ها در نواحی حساس بدن خود استفاده می‌کنید، طبیعتا می‌خواهید مطمئن شوید که از امن ترین و ملایم‌ترین محصولات برای بدن خود استفاده خواهید کرد.

اگر مدتی است از روغن ها استفاده می کنید اما می خواهید بیشتر درباره آنها بدانید، به جای خوبی رسیده‌اید.

اینجا در باران بسپار، بر پایه مسئولیت اجتماعی، تلاش می‌کنیم تا نکات مهم و کاربردی به ویژه در زمینه بالا بردن کیفیت بهداشت فردی را خدمت شما مخاطبان عزیز ارائه بدهیم.

این محصولات همیشه سودمند و مفید نیستند!

شک نکنید که محصولات مهمی مثل روان کننده در هنگام رابطه جنسی برای بسیاری از مصرف کنندگان مفید و لذت بخش و کاربردی هستند. در این میان اما باید مراقب دستورات و راهنمایی پزشکان باشید.

روان کننده شخصی چیست؟

روان کننده های شخصی موادی هستند که به طور خاص طراحی شده اند تا در طول رابطه جنسی و حتی خودارضایی استفاده شوند. نقش آنها مرطوب کردن و کاهش اصطکاک در هنگام تماس پوست با پوست و همچنین پوست با کاندوم بین آلت تناسلی و واژن است.

روغن‌ها فعالیت جنسی شما را تقویت می‌کنند و روان‌کاری طبیعی بدن شما را تکمیل می‌کنند.

لوب ها در چندین ترکیب، از سبک تا غلیظ و همه چیز در این میان وجود دارند.

در برخی از معاینات جراحی یا پزشکی نیز از روان کننده هایی با طراحی خاص استفاده می کنند که معمولاً به شکل ژل ضخیم تر هستند. کمی بعد به این موارد می پردازیم. بیایید ابتدا در مورد کیفیت این فرایند و محصول صحبت کنیم.

کدام روغن برای بدن من بی خطرتر است؟

سازمان غذا و دارو FDA  محصولات شخصی و همچنین کاندوم ها را در زمره وسایل پزشکی طبقه بندی می کند. این آژانس فدرال بر کیفیت محصولات برای محافظت و ارتقای سلامت عمومی در ایالات متحده و البته کشورهای مرتبط به مناسبات بین المللی علمی، نظارت دارد. این بدان معناست که قبل از اینکه محصولات وارد قفسه‌های خرده‌فروشی شوند، تولیدکنندگان آن‌ها را آزمایش می‌کنند تا مطمئن شوند استانداردهای کیفیت سخت‌گیرانه FDA را برآورده می‌کنند.

این بدن و سلامتی شماست، بنابراین بدیهی است که نمی‌خواهید با استفاده از محصولات با کیفیت پایین‌تر آن را به خطر بیندازید. بنابراین، همیشه باید از روان کننده های شخصی استفاده کنید که دستورالعمل های FDA و سازمان‌های استاندارد بین المللی و ملی را رعایت می کنند.

چرا از روان کننده های شخصی استفاده کنیم؟

دلایل زیادی پشت خشکی واژن وجود دارد، از جمله عدم برانگیختگی کافی، سطح بالای استرس، زمان مربوط به رابطه جنسی شما در ماه، یائسگی و کم آبی تا شرایط مختلف سلامتی.

اگر هر گونه تغییر غیرعادی مشاهده کردید که از بین نمی رود، صبر نکنید – به پزشک خود مراجعه کنید.

استفاده از روان کننده با کاندوم

همانطور که گفته شد، روان کننده بهترین همراه برای کاندوم است. اگر با استفاده از کاندوم رابطه جنسی دارید، اصطلاحا روغن کاری که بدن شما (واژن) فراهم می کند ممکن است کافی نباشد. حتی اگر اینطور باشد، افزودن مقدار کمی روغن، ضریب فرآیند روانکاری را افزایش می دهد.

استفاده از روان کننده بدون کاندوم

حقیقت این است که تماس پوست روی پوست معمولا کمی بخشنده تر از تماس پوست به کاندوم است. مقدار یا سطح روغن کاری مورد نیاز ممکن است در زمان رابطه “بدون کاندوم” کمتر باشد. این فقط به این دلیل است که سطوح هر دو پوست در محیط طبیعی خود بهتر با یکدیگر جفت می شوند.

انواع روان کننده های شخصی

هیچ روغن یا روان کننده ای برای همه مناسب نیست. خوشبختانه دسته ای از انواع روغن ها نیز وجود دارد و تنوع خوبی دارند.

محصولات شخصی در چندین ترکیب وجود دارند و در ادامه به انواع اصلی می پردازیم.

ابتدا به دو نوع ترکیب اشاره می کنیم. برخی از محصولات مایع و برخی به شکل ژل هستند. این بستگی به ترجیح شخصی شما دارد که کدام یک را انتخاب کنید.

مایع

محصولات مایع از نظر قوام بسیار سبک تر هستند و شبیه روانکاری طبیعی بدن آبکی هستند.

ژل

روان کننده های ژل ضخیم تر هستند و به دلیل قوام سنگین تر، بهتر در جای خود باقی می مانند.

بر پایه آب

روان کننده های مبتنی بر آب به دلیل ویژگی های حفظ رطوبت خود بسیار محبوب هستند. به دلیل داشتن پایه آب خالص، ملایم ترین آنها برای پوست شما نیز محسوب می‌شوند. هم جذب پوست می شوند و هم در حین استفاده تبخیر می شوند.

توجه: همیشه خوب است که برچسب محصول را برای هرگونه پیام احتمالی از طرف سازنده بررسی کنید.

معایب محصولات مبتنی بر آب عبارتند از:

  • در حین استفاده سریعتر خشک می شود
  • برخی ممکن است باقیمانده‌ای روی پوست باقی بگذارند که باید شسته شوند
  • ناسازگار با رابطه جنسی در آب (دوش، وان و غیره)

بر پایه سیلیکون

محصولات مبتنی بر سیلیکون حاوی آب نیستند و احساس تداعی شده از آنها با همتایان مبتنی بر آب آنها متفاوت است. همچنین از آنجایی که در پوست جذب نمی شوند، ماندگاری بیشتری دارند.

معایب روان کننده های مبتنی بر سیلیکون:

  • برای استفاده با ابزار جنسی سیلیکونی مناسب نیست
  • برخی از آنها با پوشش برخی کاندوم‌ها سازگار نیستند

توجه: همه روان کننده های مبتنی بر سیلیکون با کاندوم های لاتکس سازگار نیستند. همیشه به دنبال هشدارهای سازنده چاپ شده روی جعبه خرده فروشی باشید. به احتمال زیاد اگر پیامی را روی برچسب محصول نمی‌بینید، بهتر است از کاندوم استفاده کنید.

روان کننده های مبتنی بر روغن

محصولات وغنی تمایل به تضعیف لاتکس دارند، که باعث می شود آنها را با کاندوم هایی از این نوع تطبیق دهند. تضعیف مواد ممکن است باعث از بین رفتن خاصیت ارتجاعی آن شود و کاندوم ها را مستعد پارگی و لیز خوردن کند.

از هر چیزی که استفاده می‌کنید: روغن‌های پزشکی، روغن نارگیل یا هر نوع روغن دیگر به عنوان روان‌کننده شخصی، همیشه برچسب را بخوانید تا به دنبال مرجعی برای استفاده برای فعالیت‌های جنسی خود باشید.

استفاده پزشکی

این محصول شخصی مصارف پزشکی نیز دارند. آنها ناراحتی را در طی مراحل جراحی و معایناتی مانند سونوگرافی واژینال یا مقعد کاهش می دهند. این روان کننده ها دارای عوامل باکتریواستاتیک برای استریل نگه داشتن این نوع مواد و محیط اطراف خود هستند.

بسته بندی روان کننده

معمولاً سه گزینه برای بسته بندی وجود دارد:

  • بطری
  • لوله
  • بسته

روغن‌های مایع معمولاً در بطری‌های پلاستیکی عرضه می‌شوند، زیرا مناسب‌ترین نوع ظروف برای این ماده با ریزش سریع هستند. تولیدکنندگان معمولاً چندین اندازه بطری را برای یک محصول خاص ارائه می دهند – هر جایی بین 2.5 تا 5 اونس برای استفاده شخصی مناسب است.

تمام ژل های ضخیم و غنی تر (ژله) روان کننده در لوله های پلاستیکی موجود است. کافی است مقدار مورد نظر را روی انگشتان خود فشار داده و به قسمت های خصوصی خود بمالید.

برخی از کاربران آن را راحت‌تر می‌دانند، زیرا می‌تواند کنترل بیشتری بر روی مقدار مورد نظر روغن به شما بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x