فکت درباره کاندوم

17 فکت درباره کاندوم که همه باید بدانند

فکت درباره کاندوم بسیار است و البته همه آنها الزاما صحیح نیستند. فضای مجازی و وب سایت‌های نامعتبر فضای مشکوکی برای انتشار مطالبی است که متاسفانه گاهی هیچ پایه علمی ندارد. مجموعه باران بسپار با دو برند معتبر شادو و ایکس دریم، در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود، در وبلاگ پویا و مورد تایید اساتید و پزشکان حوزه مراقبت‌های بهداشتی و عمومی، این بار 17 فکت درباره کاندوم منتشر می‌کند.

فکت‌هایی که شما می‌دانید!

ممکن است فکر کنید که چیزی در مورد پیشگیری نمی دانید، اما مطمئن باشید که مهم ترین حقایق کاندوم را می دانید (یعنی دلایل اصلی استفاده از کاندوم در وهله اول).

بله حق دارید، افسانه ها و حقایقی وجود دارد، اطلاعات درست و نادرست، بنابراین ما اینجا هستیم تا برخی از حقایق اساسی کاندوم را به شما ارائه دهیم تا ثابت کنیم که این اختراع ساده بیش از آنچه فکر می کنید مهم است.

فکت شماره 1: کاندوم به جلوگیری از بارداری ناخواسته کمک می‌کند

اگر به تاریخچه کاندوم فکر کنید (بله، مدت زیادی است که وجود داشته است)، هدف اولیه و اصلی استفاده از آنها جلوگیری از باردار شدن بوده و هست.

فکت شماره 2: کاندوم به محافظت برابر بیماری های مقاربتی کمک می‌کند

استفاده از کاندوم در واقع تنها کاری است که می توانید برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی رایج انجام دهید. بسته به نوع آن (تبخال، کلامیدیا، اچ‌آی‌وی و غیره)، بیماری‌های مقاربتی طیفی از علائم از خارش تا سوزش را دارند.

پوشاندن اندام تناسلی خود با یک غلاف محافظ بهترین راه برای حفظ سلامتی خود و همسرتان است. در واقع، زمانی که از کاندوم به درستی استفاده می‌کنید و هر بار که درگیر هر نوع فعالیت جنسی می‌شوید، اثربخشی آن بسیار بالاست. این یک واقعیت کاندوم است که همیشه باید به خاطر بسپارید.

فکت شماره 3: کاندوم تاریخ انقضا دارد

به طور معمول، ماندگاری کاندوم تا 5 سال است، اما ممکن است بسته به ماده و نوع روغن کاری متفاوت باشد. تاریخ انقضا همیشه روی بسته بندی درج می شود.

دلیل اصلی اینکه زمانی برای انقضای محصول وجود دارد طبیعتا کیفیت مواد به کار رفته در محصول است. اگر آنها را بیش از حد طولانی نگه دارید، مواد خراب می شوند و بیشتر مستعد پاره شدن خواهند بود.

اگر چنین شود، ممکن است آنطور که شما فکر می کنید از شما محافظت نکنند. تولیدکنندگان مدت زمان مشخصی را برای ماندگاری کاندوم خود در نظر می‌گیرند. مطمئن شوید که کاندوم‌هایتان را به‌درستی نگهداری می‌کنید.

فکت شماره 4: کاندوم ها در اندازه های مختلف هستند

مردها همه مثل هم نیستند و کاندوم هم همینطور. البته، لاستیک ها کششی هستند و لاستیک‌های استاندارد بیشتر حجم آلت مردان را در خود جای می‌دهند.

فکت شماره 5: کاندوم در انواع مختلفی موجود است

خوب است که همه چیز را تجربه کنید (البته شاید!)، و همین امر هنگام انتخاب کاندوم هم صدق می‌کند. یکی از بهترین حقایق کاندوم این است که تنوع کاندومی در دسترس شما است. مسلما، هدف اصلی ایمنی است، اما تنوع همیشه یک موضوع ارزشمند و قابل قدردانی است.

باران بسپار با تولید انواع متنوع کاندوم در داخل کشور، محصولی بین المللی همراه با تمامی استانداردها را عرضه کرده است. فکت درباره کاندوم زیاد است اما آنچه مهم است استفاده درست و به جا از کاندوم خواهد بود.

شرکت تعاونی باران بسپار در سال 1388 فعالیت خود را به عنوان اولین تولید کننده کاندوم با نام تجاری ایکس دریم در ایران آغاز نمود. خط تولید و ماشین آلات با تکنولوژی روز آلمان، توسط مهندسین خبره مالزیایی نصب و راه اندازی گردید. شرکت از همان ابتدا با ظرفیت 75 میلیون قطعه در سال مطابق با استاندارد ISO4074 شروع به کار کرد.

شرکت تعاونی باران بسپار در سال 1390 در تداوم امر تولید مطلوب اقدام به نصب و راه اندازی خطوط تولید جدید نموده و ظرفیت تولید خود را از 75 میلیون قطعه در سال به 150 میلیون قطعه افزایش داد. تکنولوژی جدید بسته بندی اتوماتیک، از دخالت نیروی انسانی در تولید کاسته و در نهایت کیفیت و بهداشت محصولات را ضمانت می کند.

فکت شماره 6: کاندوم ها فقط از لاتکس ساخته نمی‌شوند

اکثریت قریب به اتفاق کاندوم ها از لاتکس ساخته شده اند و اکثر مردان و شرکای جنسی آنها هیچ مشکلی در استفاده از آن ندارند. اما برای کسانی که مشکلی مانند واکنش آلرژیک دارند، جایگزین هایی وجود دارد.

برخی از مواد پیشگیرانه از مواد مصنوعی مانند پلی اورتان یا پلی ایزوپرن ساخته می شوند. در حالی که برخی دیگر از روده حیوانات، اغلب از پوست بره ساخته می شوند.

رابطه مناسب

خبر خوب این است که همه کاندوم ها دقیقاً یکسان عمل می کنند. آنها سدی ایجاد می کنند که مانع از انتقال مایع منی و دیگر مایعات بدن از یک انسان به انسان دیگر می شود.

تنها تفاوت این است که کاندوم های طبیعی، مانند کاندوم های ساخته شده از پوست بره، فقط به بارداری ناخواسته کمک می کنند. بنابراین این نوع کاندوم برای زوج هایی که در یک رابطه تک همسری هستند بهترین است.

آوردن و ذکر فکت درباره کاندوم را ادامه می دهیم اما به این نکته پیش از ادامه مقاله توجه کنید که اگر هنوز رابطه جنسی نداشته اید، توصیه می کنیم ابتدا از کاندوم لاتکس استفاده کنید. با این حال، اگر مطمئن هستید که به این مواد حساسیت دارید یا فکر می کنید ممکن است با آنها مشکل داشته باشید، باید یک نوع غیر لاتکس را امتحان کنید.

فکت شماره 7: کاندوم نقش مهمی در محافظت از HIV ایفا می‌کند

در میان تمام حقایق کاندوم، این عدد هفت بسیار اعلام شده و مهم است. علاوه بر پرهیز، کاندوم تنها راه محافظت از خود در برابر ابتلا به یک بیماری مقاربتی از جمله HIV است. با توجه به هزینه، سهولت استفاده و در دسترس بودن آنها، دلیلی برای عدم استفاده از کاندوم وجود ندارد. اگر از قبل HIV مثبت هستید، نسبت به شریک زندگی خود مسئولانه فکر و رفتار کنید و تا حد امکان ایمن باشید.

فکت شماره 8: کاندوم عوارض هورمونی ندارد

اختراع قرص به زنان این امکان را می دهد که خودشان مراقبت از بارداری را انجام دهند و زنان در مورد چنین اقدامات احتیاطی نسبتاً قابل اعتماد هستند. از سوی دیگر، مردان گاهی شکایت می‌کنند که دوست ندارند کاندوم مصرف کنند، زیرا آنها گاهی خیلی تنگ هستند یا احساس خوبی نسبت به آنها ندارند.

مصرف قرص

از آنجایی که قرص بر چرخه و سیکل جنسی زنان تأثیر می گذارد، می تواند عوارض هورمونی داشته باشد. برخی از زنان از عوارض جانبی خوبی که اتفاقا این قرصها ممکن است داشته باشند، مانند پوست بهتر، سینه‌های بزرگتر و زمان‌های دردناک کمتر در ماه لذت می برند. زنان دیگری نیز هستند که دارای چنین عوارض جانبی شدیدی هستند، مانند حساسیت سینه ها و تغییرات خلقی.

حتی افراد خوش شانس، که ظاهراً هیچ مشکلی را تجربه نمی کنند، ممکن است با استفاده طولانی مدت مشکل داشته باشند. در واقع، عوارض جانبی، مانند بسیاری از داروها، می تواند باعث مشکلات جدی مانند فشار خون بالا و احتمال بیشتر حمله قلبی، سکته مغزی و سرطان شود. بله!

کاندوم گزینه بسیار بهتری است زیرا به سادگی و بدون هیچ عارضه جانبی هورمونی در خدمت شما است و در واقع هیچ عارضه جانبی در استفاده از آن وجود ندارد، مگر اینکه حساسیت به لاتکس داشته باشید که البته پیشگیری های جایگزین برای آن وجود دارد.

هرگز فراموش نکنید که کاندوم از بارداری و بیماری های مقاربتی جلوگیری می کند. قرص فقط به اولی کمک می کند.

فکت شماره 9: برخی از کاندوم ها رنگارنگ هستند

اگر می‌خواهید زندگی عاشقانه‌تان را طعم‌دار کنید، کاندوم‌های رنگی یک عنصر بصری مهم را اضافه می‌کنند که شاید تا به حال تجربه نکرده‌اید.

فکت شماره 10: با کاندوم عمر طولانی‌تری داشته باشید!

کاندوم های کنترلی می‌توانند به معنای واقعی کلمه به شما کمک کنند تا دوام بیشتری داشته باشید.

چگونه یک پیشگیری کننده می تواند به افزایش لذت شما کمک کند؟ روان کننده خاصی وجود دارد که با ماده‌ای به نام بنزوکائین ساخته شده است و آلت تناسلی شما را بی حس می کند.

برای مردانی که مشکل انزال زودرس دارند، این داروهای پیشگیری کننده دارای یک روغن مخصوص در داخل است که اوج لذت  را به مدت کافی به تاخیر می اندازد، بنابراین رابطه جنسی برای هر دو طرف هیجان انگیز است.

فکت شماره 11: برخی از کاندوم‌ها تحریک می کنند

به استثنای کاندوم زنانه، برخی از کاندوم‌ها وجود دارند که در واقع برای لذت بردن بیشتر زن از رابطه جنسی طراحی شده‌اند. کاندوم با خار، ناودانی یا ترکیبی از هر دو بافت باعث افزایش تحریک می شود.

فکت شماره 12: کاندوم ارزان است

چقدر برای رابطه جنسی سالم و بدون خطر ارزش قائل هستید؟

اگر می‌خواهید این عمل را انجام دهید، پس باید بتوانید از پس محافظت خود (و شریک زندگی‌تان) برآیید.

کاندوم بهترین و مقرون به صرفه ترین راه برای ایمن نگه داشتن بدن شماست.

فکت شماره 13: حمل کاندوم آسان است

هیچ بهانه ای وجود ندارد که چرا نباید همیشه کاندوم همراه خود داشته باشید. آنها کوچک هستند و به خوبی در یک لفاف بسته شده اند. کاندوم‌ها ارزان هستند. فکت درباره کاندوم زیاد است اما این مورد هم از آن موارد بدیهی ولی بسیار جدی است. به علاوه، آنها در جیب یا کیف شما جا می شوند. (نکته: فقط آنها را کنار جایی که کلیدهای خود را گذاشته اید نگه ندارید)

فکت شماره 14: زنان نیمی از خرید کاندوم را انجام می دهند

انواع خاصی از محصولات وجود دارند که تقریباً به طور انحصاری مربوط به جنسیت بوده و ممکن است فکر کنید که مردان در خریدهای پیشگیری کننده غالب هستند.

به نظر می رسد که زنان نیز به اندازه مردان تمایل به خرید کاندوم دارند. یعنی 50-50 زنان می خواهند از خود محافظت کنند و بسیاری می دانند که همه مردان این چیزهای مهم را حمل نمی کنند.

بنابراین یک نکته بسیار مهم اگر مخاطب این مقاله یک خانم است!
خانم‌ها، کاندوم‌های آنلاین بخرید تا همیشه یکی از کاندوم‌ها را برای شریک جنسی خود همراه داشته باشید.

فکت شماره 15: استفاده از کاندوم آسان است

برای دانستن نحوه استفاده از کاندوم، لازم نیست یک دانشمند هسته‌ای یا حتی یک درمانگر جنسی باشید. نحوه گذاشتن کاندوم روی آلت تناسلی بسیار آسان است.

فکت شماره 16: می توانید بدون تجویز پزشک کاندوم بخرید

کاندوم ها معمولاً به عنوان یک محصول بهداشتی و زیبایی طبقه بندی می شوند، اما در اصل، آنها یک محصول پزشکی هستند. کاندوم‌ها از یک وضعیت پزشکی (بارداری) و بیماری ها (به عنوان مثال انواع بیماری های مقاربتی مانند سوزاک، سیفلیس و غیره) جلوگیری می کنند. با وجود اینکه از نظر پزشکی مرتبط است، خبر خوب این است که نیازی به نسخه پزشکی ندارید.

فکت شماره 17: سازندگان همیشه کاندوم را آزمایش می کنند

تولید کنندگان محصولات خود را تست می کنند، حتی برخی از آنها سه بار تست می‌کنند تا از بالاترین کیفیت ممکن اطمینان حاصل کنند.

آیا چیزی وجود دارد که ما به آن توجه نکرده ایم و شما در مورد آن کنجکاو هستید؟ به ما اطلاع دهید تا بتوانیم تمام جزئیاتی را که می خواهید به شما ارائه دهیم.

جمع بندی

ما هیچ شکی نداریم که حداقل برخی از حقایق کاندوم ذکر شده در این مقاله را می دانستید. فکت درباره کاندوم زیاد است اما تلاش کردیم مهمترین این موارد را با شما در میان بگذاریم. اگر این کار را نکردید، امیدواریم اکنون از آنها به نفع خود استفاده کنید.

با مراجعه به وب سایت باران بسپار و فروشگاه اینترنتی این مجموعه، با خیالی آسوده و قیمتی برابر تولید کارخانه محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. با خرید کاندوم از فروشگاه آنلاین شرکت باران بسپار، محصولات خریداری شده در بسته بندی های محرمانه و مشابه پستی برای شما ارسال می‌شود.

از دیگر مزایای خرید آنلاین از تولید کننده، استفاده از تخفیف های ویژه روی محصولات و پک های متنوع است که این تخفیف ها به هیچ عنوان در خرید های حضوری وجود ندارد.

در فروشگاه آنلاین باران بسپار، سیاست گارانتی محصول وجود دارد. شما  پس از خرید کاندوم، می توانید به راحتی مشکل احتمالی را با پشتیبانی سایت در میان گذاشته و برطرف نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x