کاندوم

چگونه از همسرم بخواهم از کاندوم استفاده کند؟

کاندوم و طرز استفاده از آن و البته لزوم استفاده از آن یکی از دغدغه‌های زوج‌های جوان است.

یکی از مشکلات جدی زوج‌های جوان نداشتن تفاهم در استفاده درست و به موقع از کاندوم و سایر ابزار پیشگیرانه هنگام رابطه جنسی است.

وب سایت پر بیننده «زندگی تو» your-life معمولا به یادداشت‌های جذاب درباره سبک زندگی مشهور است. این وب سایت این بار این سوال را مطرح کرده که چگونه از همسرم بخواهم از کاندوم استفاده کند؟

خیلی از خانم‌های جوان در هنگام مشاوره با روانشناس درباره رابطه جنسی خود به این موضوع اشاره می‌کنند که از صحبت در مورد کاندوم با همسر خود خجالت می‌کشند.

یکی از همین مراجعه کنندگان که نامش محفوظ است، می‌گوید: حتی نمی‌توانستم کاندوم بخرم یا نگاهی به محل نگهداری آن در سوپرمارکت‌ها بیندازم.

بنابراین کاملاً به تصمیم همسرم برای استفاده از کاندوم یا عدم استفاده از آن وابسته بودم.

علاوه بر این، من نمی‌خواستم شریک یا همسرم فکر کنند که من قصد دارم قبل از ملاقات با آنها رابطه جنسی داشته باشم.

احساس می‌کردم این باعث می‌شود که به این صورت «دختر خوب» و انسانی عاری از ذهنیات مربوط به رابطه جنسی به نظر برسم.

در نهایت، تصور کردم که توضیح دادن یا اصرار به اینکه می‌خواهم کاندوم استفاده کنند، لحظات عاشقانه ما را خراب می‌کند.

عفونت‌های مقاربتی

مراجعه کننده مذکور که در این مقاله نامش محفوظ است، ادامه می‌دهد:

پس از یک سری عفونت‌های مقاربتی و دو بارداری ناخواسته، متوجه شدم که سلامتی من مهمتر از آن چیزی است که شریک زندگیم در مورد من فکر می‌کند.

تصمیم گرفتم با سه مرحله ساده رفتارم را تغییر دهم که دوست دارم آنها را با شما به اشتراک بگذارم.

کاندوم خرید آنلاین

سه مرحله برای اطمینان از استفاده از کاندوم:

خودتان کاندوم به همراه داشته باشید

شاید به کنایه بگویم که در خانه خودم را با بسته‌های مختلف مسلح کردم و سپس دو عدد از آن را انتخاب کردم و در کیفم گذاشتم. در یک جعبه پودر فشرده قدیمی نگه داشتم. این به این معنی بود که دفعه بعد که قرار بود رابطه جنسی داشته باشم، قرار نبود برای آوردن کاندوم به همسر خود وابسته باشم. یا اینکه از او با کلی مقدمه چینی بپرسم که کاندوم خریده است یا خیر. از طرفی به کیفیت کاندوم اعتماد داشتم و در نهایت از کاندوم تاریخ مصرف گذشته یا دارای جنس و کیفیت بد استفاده نمی‌کردم. از آنجایی که اکثر پسرها کاندوم خود را در کیف پول یا جای نامناسبی پیش خود نگه می‌دارند (که اتفاقاً یک حرکت اشتباه است)، داشتن کاندوم پیش خودم کار منطقی بود.

صحبت کنید

مطمئن شدم که این سوال بزرگ را پرسیدم، آیا از کاندوم استفاده می کنی؟ یا گاهی اگر کاندوم خودم را نداشتم، می‌گفتم: «می‌توانم کاندوم شما را ببینم؟».

نکته اینجاست که این سوال را قبل از شروع هر اقدام جدی بپرسید. بیایید صریح باشیم، اکثر خانم ها می دانند که شروع رابطه جنسی تا پایان آن یک بازه زمانی قابل پیش بینی نیست. اگر به هر دلیلی به قصد داشتن رابطه جنسی برای دیدن شریک زندگیم نیامده‌ام قبل از هر چیزی، حتماً هشدار واضحی می‌دهم: اگر قرار است از کاندوم استفاده نکنی، به این کار فکر نکن!

به حس لامسه پایبند باشید

مسئله اعتماد نیست، این فقط یک مورد هوشمند و نمادی از فرهنگ در رابطه جنسی است. من همیشه مطمئن می شوم که کاندوم را در حال استفاده می بینم یا قبل از رابطه جنسی، کاندوم را با انگشتانم احساس می‌کنم.

قرار نیست که کاندوم به طور مرموزی ناپدید شود اما باید احتیاط کرد و ماجرا آنقدر جدی و مهم است که نباید با شریک جنسی خود تعارف داشته باشید.

راستش را بخواهید برای انجام تمام این 3 مرحله از طرف من جسارت زیادی لازم بود، زیرا من فردی خجالتی هستم.

در طول سال‌ها، متوجه شدم که نه تنها در استفاده از کاندوم به خوبی ارتباط برقرار می‌کردم، بلکه در مورد رابطه جنسی، به طور کلی بهتر ارتباط برقرار می‌کردم.

انگار قفل روی لب‌هایم باز شده بود و من راحت‌تر می‌توانستم آنچه را دوست دارم، آنچه را که آزارم می‌دهد بیان کنم. یا به سادگی تشویقش کنم که یا مسئولیت بخشی از این کار را به من بدهد یا آن کار را انجام ندهد.

جمع بندی

خطاب به همه کسانی که این را می خوانند: هرگز تحت فشار قرار نگیرید که فقط به این دلیل که شریک زندگی شما می خواهد رابطه جنسی بدون ابزار پیشگیری داشته باشد شما هم ساکت شوید.

شما همیشه می توانید نه بگویید و آن را ترک کنید. صحبت کردن با شریک جنسی خود در مورد ابزار پیشگیری روشی است که می توانید بگویید: “سلامت من و شما از اهمیت بالایی برخوردار است. می‌خواهم از انتشار بیماری‌های مقاربتی و بارداری ناخواسته خودداری کنم.”

هر شریکی که به تصمیم شما برای استفاده از کاندوم احترام نمی گذارد، نباید رابطه جنسی با او داشته باشید.

من در اوایل زندگی این واقعیت ساده را درک نمی‌کردم و پشیمانم، اما خوشحالم که اکنون این موضوع را درک کرده ام. این من را به زنی با اعتماد به نفس و سالم تبدیل کرده است که به آن تبدیل شده‌ام و امیدوارم داستان من در رابطه جنسی بالغانه و مستقل به دیگران الهام‌بخش باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x