کاندوم در زبان‌های مختلف

کاندوم در زبان‌های مختلف

کاندوم در زبان‌های مختلف، تلفظ و معناهای مختلفی دارد. شاید بد نباشد با معنای کاندوم در زبان‌های مختلف آشنا شوید. ممکن است روزی به درد بخورد!

استفاده از کاندوم به عنوان یک عامل پیشگیری از بارداری ناخواسته و جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی و جنسی در کنار رعایت بهداشت فردی یک فرایند درست، لازم و وابسته به فرهنگ و دانش فرد نسبت به مسائل جنسی و رابطه با شریک جنسی است.

عدم استفاده از کاندوم در رابطه جنسی که قرار نیست منجر به فرزندآوری شود، در جهان امروز بدون هیچ تردیدی یک فرایند خالی از فرهنگ و دانش جنسی است.

اما کاندوم به عنوان یک کلمه بین المللی در زبان‌های مختلف هم تلفظ و معناهای متفاوتی دارد. با هم سری بزنیم به کشورهای مختلف و زبان‌های گوناگون تا ببینیم آنها جدا از استفاده از کاندوم، چگونه صدا می‌زنند!

شما به کاندوم چه می گویید؟

شما همیشه می خواهید در سفر ایمن باشید، چه برای کار و چه برای تفریح. ایمن بودن در سفر همانقدر مهم است که ایمن بودن در رابطه جنسی. این ایمنی شامل استفاده از کاندوم می‌شود. آیا می دانید چگونه به زبان‌های دیگر بگویید کاندوم؟ اگر هرگز به آن فکر نکرده اید، اشکالی ندارد. در این مقاله به همین موضوع می‌پردازیم.

انواع مختلفی از کاندوم وجود دارد، اما تعداد روش های تلفظ کاندوم به چند زبان مختلف بیشتر از انواع آن است. قبل از اینکه سوار هواپیما شوید، خود را با چند زبان محلی مسلح کنید.

چند هزار زبان مختلف و یک کاندوم

امروزه چندین هزار زبان در جهان وجود دارد. بسیاری از زبان ها با یکدیگر ارتباط دارند و بخشی از یک خانواده یا یک گروه هستند. کاندوم در زبان‌های مختلف البته متفاوت است.

به گفته مؤسسه زبان‌شناسی آمریکا، که با نام بین‌المللی SIL نیز شناخته می‌شود، این فهرست بسیار گسترده است. به طور دقیق 6909 زبان مجزا وجود دارد. البته قرار نیست در این مقاله به همه آنها بپردازیم. اما ما کلمه کاندوم را در رایج ترین زبان های دنیا به شما ارائه خواهیم کرد.

از مردم آلبانی شروع کنیم. نه به این دلیل که آنها زیاد از کاندوم استفاده می‌کنند بلکه به این دلیل که با حرف A شروع می‌شود.

در زبان آلبانی، به کاندوم prezervativ گفته می‌شود. تلفظش کمی سخت است اما اگر در داروخانه بر کلمه کاندوم اصرار کنید، به احتمال زیاد متوجه نخواهند شد و حتما باید بگویید: پرزرواتیو!

در زبان محلی آفریقایی که به آفریکن مشهور است، کاندوم به صورت kondoom تلفظ می‌شود. پس مشکل زیادی برای تلفظ و خرید آن نخواهید داشت. البته یک راه بهتر هم هست و آن این که قبل از هر سفری کاندوم مناسب شدو یا ایکس دریم را خریداری کرده و در سفر همراه خود داشته باشید.

در اتیوپی به کاندوم konidomi می‌گویند. کمی عجیب است اما اگر شما در آن کشور بگویید کاندوم، برای آنها عجیب تر خواهد بود.

کاندوم به زبان عربی

در زبان عربی به کاندوم «واق ذكري» waq dhikri گفته می‌شود. نزدیک به 400 میلیون نفر در جهان به زبان مادری عربی صحبت می‌کنند. بیشتر اعراب با خود کلمه کاندوم آشنا نیستند و برای خرید آن از داروخانه بهتر است از همین اصطلاح استفاده کنید.

کاندوم در زبان ارمنی

ارامنه برای گفتن کاندوم از کلمه pahpanak استفاده می‌کنند. ارمنستان کشوری محصور در خشکی است که در وسط اروپا، آسیا و خاورمیانه واقع شده است. حدود 6 میلیون نفر به زبان ارمنی صحبت می‌کنند که از این تعداد 3 میلیون نفر در ارمنستان زندگی می‌کنند.

آذربایجانی‌ها مشکلی با کلمه کاندوم ندارند و آن را به صورت kondom تلفظ کرده و می‌نویسند.

کاندوم در اسپانیا

مردم کاتالونیا که خود را جدا از اسپانیا می‌دانند، به کاندوم condo می‌گویند. همین کلمه در خود زبان اسپانیایی به صورت condón تلفظ می‌شود.

در زبان هلندی به کاندوم condoom گفته می‌شود. زبان هلندی اغلب به عنوان نقطه میانی بین انگلیسی و آلمانی در نظر گرفته می‌شود. هلندی زبان اول حداقل 23 میلیون نفر است، از جمله زبان هلندی و بلژیکی، کشورهای حوزه کارائیب، کوراسائو و سنت مارتن، و سورینام در آمریکای جنوبی.

کاندوم در زبان فرانسوی

در فرانسه مردم برای خرید کاندوم در داروخانه از کلمه préservatif استفاده می‌کنند و رابطه خوبی با خود کلمه کاندوم ندارند.

با توجه به اینکه پاریس «شهر عشق» است و پاریسی‌ها به زبان رمانتیک صحبت می‌کنند، بهتر است بدانید که چگونه کاندوم را به فرانسوی بگویید. زبان فرانسه بومی بیش از 77 میلیون زبان بومی (از جمله پاریسی‌ها) را در بر می‌گیرد.

کاندوم نزد مردم هائیتی

مردم هائیتی به کاندوم kapòt می‌گویند. کاپوت در سال‌های نه چندان دور در ایران هم تلفظ می‌شود. هائیتی کشوری در دریای کارائیب با جمعیتی نزدیک به 11 میلیون نفر است. ساکنان آن به زبان کریول هائیتی، مشتق از کریول فرانسوی صحبت می کنند. بهترین راه برای توصیف کریول هائیتی، ترکیبی از زبان فرانسوی با برخی از زبان‌های پرتغالی، اسپانیایی، انگلیسی، تاینو و آفریقای غربی است.

کاندوم در ژاپن

مردم ژاپن میانه خوبی با کاندوم نداشتند اما در یک دهه گذشته فرهنگ استفاده از کاندوم در این کشور پیشرفته بسیار افزایش پیدا کرده است. ژاپنی‌ها به کاندوم kondōmu می‌گویند.

کاندوم در تایلند

در کشور تایلند، کلمه کاندوم به صورت T̄hung yang استفاده می‌شود. تایلندی یک زبان رسمی است که تقریباً 69 میلیون نفر جمعیت به ان مجهز هستند. متاسفانه کشور تایلند رکورددار بالاترین میزان شیوع بیماری‌های مقاربتی و جنسی است. در این کشور استفاده از کاندوم بسیار حیاتی و مهم است.

کاندوم به هر زبانی که باشد، با هر گویش و تلفظی که باشد، باید با کیفیت و استاندارد باشد. این اهمیت دارد که از چه کاندومی استفاده می‌کنید. البته وقتی با شدو و ایکس دریم آشنا هستید، دیگر نباید نگران چیزی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات


منو اصلی x