ماه ملی کاندوم

فوریه ماه ملی کاندوم

ماه ملی کاندوم هم از آن حرف‌هاست. البته در آمریکای شمالی و چند کشور اروپای غربی این ماه را به نام ماه ملی کاندوم می‌شناسند. دلیلش؟

شاید فکر کنید به این دلیل که در این ماه خیلی از کاندوم استفاده می‌شود. البته شاید اما موضوع این است که دستکم آمریکای شمالی در این ماه برای اولین بار (23 سال پیش) آمار ابتلا به بیماری‌های مقاربتی و جنسی را به زیر 5 درصد کاهش داد. علت این موفقیت در گزارش رسمی آن سال در ماه فوریه، استفاده فراگیر و مناسب از کاندوم بود.

فوریه شلوغ و پرهیاهو

فوریه چیزهای زیادی در دل خود دارد. ما ماه تاریخی و مورد علاقه سیاه پوستان، ماه قلب و عشق در آمریکا، ماهی که در دل خود روز ولنتایندارد و روز رئیس جمهور را نیز در همین ماه جشن می‌گیرند. اما همانطور که روز ولنتاین را جشن می‌گیرید، مهم است که به یاد داشته باشید که فوریه ماه ملی کاندوم نیز محسوب می‌شود.

منطقه فیلادلفیای آمریکا بالاترین میزان STD یا بیماری ناشی از مقاربت جنسی را در پنسیلوانیا دارد. در صورت استفاده صحیح، ثابت شده که کاندوم 99 درصد در برابر بیماری های مقاربتی و حاملگی‌های ناخواسته موثر است.

برنامه کنترل STD

برنامه توزیع کاندوم برنامه کنترل STD اداره بهداشت عمومی فیلادلفیا بود. در چند سال گذشته نیز این برنامه با هدف رسیدگی به موانع موجود و در دسترس بودن کاندوم و توانمندسازی جوانان برای کنترل سلامت جنسی به راه افتاده است.

از کجا می‌توان کاندوم تهیه کرد؟

در سال 2011، Take Control Philly برای رسیدگی به نرخ هشدار دهنده بیماری‌های مقاربتی در میان جوانان فیلادلفیا بین سنین 13 تا 19 سال ایجاد شد. با مراجعه به آن وب سایت، نوجوانان می‌توانند با انتخاب موارد زیر یک سفارش کاندوم ایجاد کنند:

  • نوع آتشین
  • آجدار
  • فوق العاده بزرگ
  • بدون لاتکس
  • مخصوص زنان

البته این فقط یک مثال است. در بسیاری ازکشورها برای دسترسی ساده با حفظ حریم خصوصی افراد مکانیسم خرید آسان کاندوم فراهم شده است.

در وب سایت باران بسپار نیز به راحتی می‌توانید به مراجعه به فروشگاه اینترنتی و یا ثبت سفارش در صفحه اینستاگرام برای خرید انواع کاندوم اقدام کنید.

سفارش‌ها را می‌توان به راحتی ثبت و به صورت محرمانه و با حفظ حریم شخصی دریافت کرد. آنها در یک پاکت مخصوص و بدون امکان رویت داخل بسته به دست سفارش دهنده خواهد رسید.

ارتقای سلامت جنسی

این همه ماجرا نیست. مجموعه باران بسپار دغدغه سلامتی و ارتقای سلامت جنسی مخاطبان حرفه ای و آگاه خود را دارد. در همین راستا می‌توانید سوالات خود را به صورت محرمانه یا شفاف از پزشکان معتمد و مجرب مرتبط با باران بسپار بپرسید. کارشناسان در اولین فرصت ممکن شما را در این حوزه راهنمایی خواهند کرد.

همچنین با مراجعه به وبلاگ و بخش مقالات و اخبار می‌توانید از اخرین اطلاعات به روز شده در این حوزه مطلع شوید.

هر ماه می‌تواند یک ماه مهم مثل ماه ملی کاندوم در طول سال باشد، خبرهای خوش مثل کاهش بیماری‌های عفونی یا کاهش ضریب ایدز در هر کشوری برای نوع بشر امیدوارکننده و خوشحال کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x