کاندوم بدون لاتکس

کاندوم بدون لاتکس

کاندوم بدون لاتکس در دهه اخیر یکی از مشکلات مهم در استفاده از کاندوم را برطرف کرده است. این موضوع بیشتر برای افرادی اهمیت دارد که آلرژی دارند و لاتکس برای آنها ایجاد حساسیت پوستی می‌کند.مزایای خرید کاندوم به صورت اینترنتی و آنلاین در سال 2022خودارضایی با کاندوم 1 راه مناسب

در این مقاله با شما از انواع کاندوم و حالت‌های بدون لاتکس آن خواهیم گفت و مکانیسم این حساسیت را بررسی خواهیم کرد.

این نوع از کاندوم (non-latex condoms) یکی از انواع کاندوم‌های موجود در بازار است.  به طور کلی استفاده از کاندوم یک روش جلوگیری از بارداری از طریق مردان است.

این فرایند شامل یک پوشش انعطاف پذیر است که با پلی ایزوپرن (که یک لاستیک طبیعی است) ساخته شده است.

کاندوم فاقد لاتکس برای پوشش آلت تناسلی در طی مقاربت جنسی به منظور پیشگیری از بارداری یا به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از بیماری‌های انتقال یافته از راه جنسی (مقاربتی) طراحی شده است.

کاندوم بدون لاتکس در بازار کمتر از انواع دیگر است و برندهای کاندوم در این حوزه معدود و محدود هستند.

این کاندوم‌ها دارای پلی ایزوپرن هستند که در فوریه 2008 برای پیشگیری از بارداری و همچنین بیماری های مقاربتی از راه جنسی تأیید شدند.

پلی ایزوپرن

برای ساخت کاندوم بدون لاتکس از پلی ایزوپرن استفاده می شود. کاندومهای بدون لاتکس مانند سایر کاندوم ها انعطاف پذیر بوده و پس از کشیدگی به حالت اولیه بر می گردند.

کاندوم‌های پلی ایزوپرن در مقایسه با کاندومهای پلی یورتان دارای ویژگی‌های زیر هستند:

  • نرمتر
  • شکل مناسب‌تر
  • کمی ضخیم‌تر
  • کشش پذیری بالاتر
  • مقاومت بیشتر در برابر کشیدگی
  • گاهی ارزانتر از کاندوم‎‌‎های پلی یورتان

پلی ایزوپرن یک لاستیک طبیعی است و حاوی بسیاری از خواص شیمیایی همانند لاتکس است. این ماده یک نسخه ترکیبی از مواد مشتق شده از شیره درخت هیوا hevea tree  است. اما پلی ایزوپرن در این کاندوم‌ها فاقد پروتئین‌های طبیعی است که معمولا باعث آلرژی های لاتکس می‌شود.

اثربخشی کاندوم بدون لاتکس

کاندوم بدون لاتکس نیز مانند سایر کاندوم ها دارای آزمایش های ایمنی و استاندارد هستند. اثر بخشی این کاندوم ها معمولاً بین 82 تا 98 درصد است.

لاتکس طبیعی از درخت ها به دست می آید و دستکش ها، کاندوم ها و سایر محصولات از لاتکس ساخته می شود.

بنابراین، اینکه لاتکس تشکیل دهنده این محصولات است تعجب آور نیست، که اغلب با پروتئین های دیگر از درخت هایی که از آن برداشت می شود، مخلوط است.

به نظر می رسد که بیشتر افراد مبتلا به آلرژی لاتکس به خود لاتکس حساسیت ندارند. در عوض، آنها به یک یا چند پروتئین گیاهی حساس هستند که همراه لاتکس هستند.

انتخاب کاندوم هایی که مورد تایید FDA هستند، همراه با سایر استانداردهای گواهی کیفیت بین المللی، خیال شما را راحت می‌کند که از محصولات با کیفیت استفاده می‌کنید.

کاندوم‌های تایید شده همگی تحت نظارت دقیق و سیستم‌های کیفیت بین المللی هستند، بنابراین سطح قابل اعتماد بودن آنها مورد تایید است.

آلرژی به لاتکس ناگهان پیدا نمی‌شود و در طی سال‌ها استفاده از انواع کاندوم به وجود می‌آید. جالب است که هر چه استفاده از انواع کاندوم در روابط جنسی بیشتر می‌شود، درصد حساسیت هم افزایش می‌یابد.

در بیشتر موارد افرادی که به لاتکس یا مواد دیگر حساسیت دارند، واکنش موضعی را تجربه می‌کنند.

این بدان معنی است که علائم تنها در مکان‌هایی ظاهر خواهد شد که پوست شما در تماس مستقیم با انواع کاندوم بوده است.

در صورتی که هر کدام از این علائم را دارید، به سراغ انواع کاندوم ضد حساسیت بروید.

لاتکس طبیعی در باران بسپار

همان طور که ذکر شد، لاتکس طبیعی مایعی است سفید رنگ که از شیره درخت هیوا HEVEA  بدست می‌آید. این شیره طی فرآیند تخلیص، غنی سازی و کامپاندینگ پیش ولکانیزه شده و آماده استفاده در پروسه DIPPING یا همان فرآیند غوطه‌ور سازی می‌شود.

شرکت Revertex مالزی به عنوان بزرگترین و خوش نام ترین تولید کننده کامپاوندهای لاتکس طبیعی درسرتاسر دنیا، تنها تأمین کننده لاتکس مورد نیاز شرکت باران بسپار طی سالهای فعالیت این شرکت بوده تا کیفیت مواد اولیه مورد مصرف تضمینی بر کیفیت محصول نهایی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x