لاستیک کاندوم لاتکس

وقتی یک تکه لاستیک روی اجاق گاز افتاد

لاستیک یک پدیده ایده آل و مهم در آن زمان بود. منظورم 180 سال پیش بود. اما چه کسی فکر می کرد یک تکه از آن از دست گودیر روی اجاق گاز روشن بیوفتد و ماجرایی تازه شروع شود.

بیشتر اختراعات و ابداعات بشر از یک اتفاق ساده شکل گرفته است.

داستان اختراع و تولید کاندوم به نوعی به 180 سال پیش باز می‌گردد.

انقلاب در دنیای پلیمرها

لطفا ایستاده این آقای محبوب تاریخ بشر را تشویق کنید! ماده اولیه مورد استفاده برای کاندوم 180 سال پیش در حوالی ماه اکتبر اختراع شد. کاملا تصادفی، زمانی که چارلز گودیر یک تکه لاستیک را روی یک اجاق گاز داغ انداخت. نتیجه این اشتباه، یک کشف عجیب در دنیای پلیمرها و پلاستیک‌ها بود. شکل کاملاً جدیدی از لاستیک به دست آمده و گودیر مطمئن شده بود که دست به کار بزرگی زده است.

دلایل زیادی برای تشویق کاندوم قدیمی خوب وجود دارد. به هر حال، این یک انقلاب در پیشگیری از بارداری بود. ارزان، قابل اعتماد، آسان برای استفاده و ارائه خدمتی مهم به عنوان محافظت در برابر عفونت‌های مقاربتی.

او با انداختن اشتباهی یک تکه لاستیک و یک لحظه نبوغ در پس سال‌ها تفکر و مطالعه، جان هزاران هزار انسان را از ابتلا به بیماری‌های وحشتناک مقاربتی نجات داد.

فروش 5 میلیارد کاندوم در سال

جای تعجب نیست که بیش از پنج میلیارد کاندوم در هر سال فروخته می‌شود. این در حالی است که فروش کاندوم زنانه در این آمار شمارش نشده است.

مانند همه اختراعات بزرگ، جا برای پیشرفت وجود دارد و مهم ترین ایده در سال های اخیر موادی است که کاندوم‌ها از آن ساخته می‌شوند.

کاندوم برتر آینده

اکثر کاندوم‌هایی که می‌توانید بخرید از لاتکس ساخته شده‌اند. اما برخی از مردم به این مواد آلرژی یا حساسیت دارند و برخی دیگر به سادگی با این فرایند ارتباط برقرار نمی‌کنند.

این محصول از هیدروژل، همان لنزهای تماسی نرم ساخته شده است. این ماده به اندازه لاتکس نرم و منعطف است و مهمتر از همه، به همان اندازه قوی است.

حمله به ویروس حتی پس از پارگی کاندوم

کاندوم های Mahua Choudhury احتمالاً در آینده حاوی یک ماده بسیار خاص خواهد بود: آنتی اکسیدان ها یا به عبارت دقیق تر فلاونوئیدها.

این مواد گیاهی در بسیاری از انواع میوه‌ها، سبزیجات و غلات یافت می‌شوند.

به همین دلیل است که آنها در آینده در کاندوم های هیدروژل یافت خواهند شد. اگر کاندوم در حین رابطه جنسی پاره شود، فلاونوئیدهای موجود در آن به ویروس حمله کرده و خطر عفونت را کاهش می‌دهد.

موارد دیگری هم وجود دارد: فلاونوئیدها می‌توانند با تقویت آرامش عضلات و در عین حال افزایش جریان خون، احساس لذت را افزایش دهند. در عین حال به طور غیر مستقیم به حفظ نعوظ کمک می‌کنند. عوارض جانبی این مواد بسیار کم و تقریبا صفر است.

استفاده از روان کننده

برای اینکه همه چیز در حین رابطه جنسی راحت پیش برود، بسیاری از زوج‌ها از روان کننده استفاده می‌کنند تا کاندوم‌های لاتکس راحت تر روی پوست سر بخورند.

مشکل اینجاست که روغن با پایه و ماهیت آب به سرعت اثر خود را از دست می‌دهد، از بین می رود و دوباره جذب بدن می‌شود. حتی روغن‌های مبتنی بر سیلیکون به مرور زمان از بین می‌روند.

محققان دانشگاه بوستون با این مشکل مقابله کردند و یک کاندوم با نوع جدیدی از پوشش خود روان کننده ابداع کردند که تنها زمانی که با مایعات بدن تماس پیدا می کند، لغزنده می‌شود.

نتیجه حسی مشابه با روغن معمولی دارد، با یک تفاوت مهم: پوشش حتی برای مدت زمان طولانی موثر باقی می‌ماند. همانطور که آزمایش های طولانی مدت محققان نشان داد، این سوپر کاندوم جدید حتی پس از هزاران تماس با پوست، لغزنده باقی می ماند. طبق گزارش دانشمندان در مجله تخصصی Open Science نزدیک به 73 درصد از شرکت کنندگان در تست‌های لمسی گفتند که استفاده از کاندوم روکش دار را در نظر می‌گیرند و برایشان جذاب است.

تنها مشکل این است که این دو سوپر کاندوم جدید هنوز در دسترس نیستند. همچنان می‌توانید کاندوم مورد علاقه خود را از میان مجموعه‌ای از مواد بدون لاتکس، مصنوعی یا طبیعی و مجموعه‌ای از رنگ‌ها، ضخامت‌ها، طعم‌ها و اندازه‌ها انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x