روش بیرون کشیدن یا pull out

کدام بهتر است؟ استفاده از کاندوم یا روش pull out

روش بیرون کشیدن یا pull out از دید برخی افراد ممکن است بهتر از استفاده از کاندوم باشد. در این مقاله به صورت علمی و با تکیه بر آمار رسمی به این موضوع نگاهی منصفانه و بی طرفانه خواهیم انداخت.

به نظر شما روش pull out می‌تواند جایگزین مناسبی برای استفاده از کاندوم باشد؟

روش بیرون کشیدن، چگونه با کاندوم مقایسه می شود

احتمال دارد اصطلاح وقفه کویتوس coitus را شنیده باشید. با این حال، برای کسانی که هرگز با نام لاتین آن آشنا نیستند، بگوییم که این اصطلاح معمولاً به روش بیرون کشیدن یا روش خروج نیز گفته می شود.

در این مقاله، جنبه‌هایی از این روش قدیمی کنترل بارداری و نحوه عملکرد این روش را پوشش می‌دهیم. ما از قبل به شما خواهیم گفت که چنین کاری با روش استفاده از کاندوم همخوانی ندارد. می‌توان تصور کرد که روش بیرون کشیدن یا همان pull out حتی قبل از اختراع کاندوم وجود داشته است.

روش pull out چیست؟

این تمرین در حین رابطه جنسی زمانی است که یک مرد درست قبل از اوج هیجان جنسی، آلت تناسلی خود را با دقت و البته به سرعت از دهانه رحم خارج می‌کند.

برخی از شما ممکن است در حال حاضر با خود فکر کنید، این عالی است، من می توانم فقط با خروج آلت تناسلی خود، به موقع از بارداری جلوگیری کنم. اما آیا این یک استدلال درست است؟

روش pull out چقدر موثر است؟

در مقایسه با سایر انواع کنترل بارداری، نرخ بارداری روش خروج یا روش بیرون کشیدن یا pull out نسبتاً بالا است. با نرخ شکست تا 27٪ با استفاده معمولی. این بدان معناست که از هر 100 زوجی که فقط روش بیرون کشیدن یا pull out را استفاده می‌کنند، 27 نفر از آنها می‌توانند منتظر یک نان در فر (اصطلاح اسکاتلندی که اشاره به وجود اسپرم در رحم دارد) باشند.

اگر اینجا لاس وگاس بود و برای باردار نشدن قرار بر یک شرط بندی داشتیم، حتما به شما توصیه می‌شد که پول خود را روی این روش سرمایه گذاری نکنید. چرا وقتی می‌شود از کاندوم ارزان قیمت و همیشه در دسترس استفاده کنیم، باید از روش بیرون کشیدن یا pull out استفاده شود؟

اگر در استفاده صحیح از برداشت تسلط داشته باشید، می توانید نرخ شکست استفاده معمولی را کاهش دهید، اما یادگیری روش بیرون کشیدن به مهارت زیادی نیاز دارد.

استفاده از کاندوم یا روش بیرون کشیدن (pull out)

این‌ها دو روش متفاوت برای کنترل باروری هستند و هرکدام دارای ویژگی‌ها و مزایا و معایب خاص خود خواهند بود. اما این دو روش متفاوت از نظر اثربخشی و احتمال بروز بارداری قابل قیاس نیستند.

استفاده از کاندوم یکی از روش‌های مؤثرتر برای جلوگیری از بارداری و محافظت در برابر انتقال بیماری‌های جنسی است. کاندوم، یک عامل حفاظتی فیزیکی است که از تماس مستقیم بین مایعات بدنی (مثل منی) جلوگیری می‌کند. به علاوه، کاندوم‌ها می‌توانند در کاهش احتمال انتقال بیماری‌های جنسی مؤثر باشند.

از سوی دیگر، روش بیرون کشیدن یا  pull out، به طور تخصصی به عنوان روش بدون کاندوم  (coitus interruptus)  شناخته می‌شود. در صورتی که به طور صحیح انجام شود، می‌تواند به میزانی از محافظت در برابر بارداری کمک کند، اما این روش بسیار غیرمطمئن و ناپایدار است. انجام این روش به صورت صحیح نیازمند کنترل دقیق و هماهنگی از سوی هر دو نفر است که این مسئله ممکن است به دلیل استرس، اشتباهات و غیره مورد توجه قرار نگیرد.

استفاده از کاندوم، مرسوم و علمی

در جامعه، استفاده از کاندوم به عنوان یک روش اصلی برای جلوگیری از بارداری و پیشگیری از انتقال بیماری‌های جنسی توصیه می‌شود. آمارهای مربوط به استفاده از روش بیرون کشیدن به تنهایی بسیار متغیر است. ممکن است بر اساس فرهنگ، آموزش، شرایط اقتصادی و فردی متفاوت باشند. تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده از روش بیرون کشیدن به تنهایی به عنوان روش اصلی برای جلوگیری از بارداری به دلیل ناکافی بودن ممکن است باعث افزایش احتمال بارداری ناخواسته شود.

سطح بالای آگاهی بدن، خودکنترلی و زمان بندی مورد نیاز برای بیرون کشیدن، آن را به یک انتخاب ضد بارداری ضعیف تبدیل می کند. مخصوصاً برای پسرانی که دچار زود انزالی هستند یا نوجوانانی که تجربه کمتری دارند.

پری کوم، اسپرم ندارد اما کاملا مطمئن نباشید

پری‌کام (pre-cum) یا مایع پیش از انزال، یک مایع طبیعی است که توسط غدد ادراری در داخل اورترا (لوله ادراری) ترشح می‌شود. این مایع قبل از انزال، ممکن است شامل اسپرم‌هایی باشد که در لوله اسپرم باقی‌مانده‌اند و از انزال‌های قبلی هنوز دفع نشده‌اند. بنابراین، در برخی موارد، پری‌کام می‌تواند حاوی اسپرم باشد و این اسپرم‌ها می‌توانند به موقعیت بارداری منجر شوند.

اگرچه احتمال حمله اسپرم در پری‌کام کمتر از انزال معمولی است، اما این مورد به عنوان یک ریسک برای بارداری ناخواسته است. بنابراین، برای جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری‌های جنسی، استفاده از کاندوم یا روش‌های کنتراسپتیو دیگر توصیه می‌شود.

همان طور که ذکر شد، به گفته متخصصان پزشکی، پری کوم حاوی اسپرم نیست. اما از آخرین انزال ممکن است تعداد کمی اسپرم در سیستم ادراری شما وجود داشته باشد. اگر اینطور باشد، pre-cum آن‌ها را با خود به منطقه رحم منتقل می‌کند.

روش pull out و بیماری های مقاربتی

به یاد داشته باشید که تنها راه اثبات شده برای محافظت از خود در برابر خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی استفاده از کاندوم است. اگر فقط به عقب نشینی وابسته باشید، خود را در تماس با مقدار زیادی مایعات بدن قرار می دهید.

جمع بندی

روش بیرون کشیدن یا  pull out، ممکن است راحت به نظر برسد، اما انجام این کار با ریسک جدی همراه است. دقیقا همان چیزی که در طول رابطه جنسی نمی‌خواهید تجربه کنید.

امروزه، خرید آنلاین کاندوم یک راه بسیار راحت برای محافظت از حریم خصوصی و دوری از بیماری‌های مقاربتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات


منو اصلی x