کاندوم وگان

کاندوم وگان

کاندوم وگان شاید در نگاه اول چندان خاص و مفید نباشد، اصولا ممکن است از خود بپرسیم، هنوز با غذای وگان کنار نیامده، حالا کاندوم وگان؟

اما صبر کنید. به هر حال عقاید انسان‌ها محترم است. هر کسی حق دارد ضمن رعایت حریم خصوصی دیگران، آزاد زندگی کند. استفاده از کاندوم، برای کسانی که آن را می‌شناسند، مفید و در صورت عدم تمایل به فرزندآوری و مبارزه با شیوع بیماری‌های مقاربتیف حتی واجب است. در چنین شرایطی کاندوم وگان یک قدم رو به جلو است، برای ادای احترام به کسانی که گیاه‌خوار بوده، وگان هستند و دوست ندارند محصولاتی را از بازار خریداری کنند که به در چرخه آسیب به طبیعت و حیوانات قرار دارند.

در این مقاله با شما از کاندوم وگان، انواع آن و دلیل استفاده از آن خواهیم گفت.

بفرمایید کاندوم وگان

کاندوم‌های گیاهی به دلیل استفاده از پروتئین‌های غیر جانوری (حیوانی) و بدون فاکتور لاکتیکی در شیر) در میان سایر کاندوم‌ها به یک دسته محبوب تبدیل شده‌اند. پس اگر وگان هستید چرا کاندوم وگان استفاده نمی‌کنید؟

کاندوم‌های گیاهی فاقد محصولات حیوانی هستند.

البته فقط به این دلیل که کاندوم وگان است، لزوماً به این معنا نیست که آنها ارگانیک یا فاقد مواد شیمیایی هستند. این تنها به این معنی است که آنها از کازئین برای نرم کردن لاتکس استفاده نمی‌کنند و محصولات در فاز آلرژی و غیره هرگز، روی حیوانات آزمایش نمی‌شوند.

کاندوم‌های وگان از لاتکس مربوط به لاستیک طبیعی در جنگل‌های پایدار ساخته می‌شوند.

مشکل کازئین و حیوانات بخت برگشته

اکثر کاندوم ها از لاتکس ساخته می‌شوند که در پردازش آن اغلب از کازئین استفاده می‌شود. کازئین یک ماده خام مشتق شده از شیر است که برای صاف کردن سطح لاتکس از آن استفاده می‌شود.

این کاندوم‌ها از نظر ایمنی و میزان آلرژی احتمالی آزمایش شده و این آزمایشات معمولاً روی حیوانات انجام می‌شود.

بد نیست بدانید که در شهر مونترال کانادا تا کنون بیش از ده بار تظاهرات اعتراضی از سوی مدافعان حقوق حیوانات برگزار شده است. سیستم آزمایش کاندوم روی موش‌های آزمایشگاهی و همسترها مورد اعتراض شدید آنها قرار گرفته است.

در کشور فرانسه بارها نسبت به آزمایش لاتکس دارای حساسیت روی حیوانات آزمایشگاهی اعتراض شده است. پارلمان این کشور نیز در حال بررسی قانونی برای منع آزمایش اینچنینی روی حیوانات است.

برخلاف چند سال گذشته، بسیاری از شرکت‌ها اکنون کاندوم‌های گیاهی و وگان تولید می‌کنند.

اما تولید کاندوم بدون این ماده کار آسانی است. تعدادی از شرکت‌های تولید کاندوم وارد این بازار انسانی و مفید برای آیندگان شده‌اند.

آیا این کاندوم برای واژن مناسب‌تر است؟

کاندوم وگان، به عنوان یک کاندوم گیاهی لزوما برای واژن بهتر از کاندوم‌های غیر وگان نیست. کاندوم وگان مانند انواع معمولی از عفونت های مقاربتی STIs  محافظت می‌کند.

این محصول درست مانند کاندوم های غیر وگان، می‌تواند به طور بالقوه حاوی مواد شیمیایی خشن یا مواد غیر دوستانه باشد. (مانند گلوتن، تالک، پارابن، نونوکسینول-9، بنزوکائین، نیتروزامین و اسپرم کش ها)

وگان بودن به سادگی فقدان محصول حیوانی را مشخص می‌کند. این تضمین نمی‌کند که مواد تشکیل دهنده برای واژن بهتر (یا بدتر) از هر کاندوم دیگری باشد.

اثربخشی کاندوم وگان

از نظر اثربخشی، تفاوتی بین کاندوم‌های گیاهی و وگان و غیر وگان وجود ندارد. اثربخشی کاندوم‌ها به استفاده صحیح از محصول بستگی دارند. در صورت استفاده به‌صورت استاندارد، کاندوم‌های گیاهی و معمولی لاتکس تقریباً 98 درصد در برابر بیماری‌های مقاربتی و بارداری ناخواسته مؤثر هستند.

آیا کاندوم گیاهی برای محیط زیست بهتر است؟

کاندوم وگان یا گیاهی ممکن است لزوما برای محیط زیست بهتر نباشند. کاندوم های گیاهی اغلب از لاتکس ساخته می شوند.

این امکان وجود دارد برندهایی که به اندازه کافی برای وگان کردن یک محصول اهمیت می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات


منو اصلی x