چه کسانی بیشتر از کاندوم استفاده می‌کنند؟

چه کسانی بیشتر از کاندوم استفاده می‌کنند؟

چه کسانی بیشتر از کاندوم استفاده می‌کنند؟ این سوال وقتی در اکونومیک تایمز هند مطرح شد، جنجال به پا کرد.

اسد الدین اویسی رئیس بخش AIMIM در هندوستان یکی از تاثیرگذارترین سخنرانان در چند سال گذشته در میان مسلمانان هند و البته غیرمسلمانان بوده است. او به تازگی درباره سوالی که موهان بهاگوت فعال سیاسی و عضو حزب هندوها مطرح کرده، پاسخ داده است. اکونومیک تایمز نیز این سوال و جواب را دستمایه یک تحلیل جالب در جامعه هند قرار داده است. ماجرا این است که جمعیت زیاد مردم هند در چند سال گذشته استقبلا معناداری در استفاده از کاندوم داشته است.

میزان این استفاده در میان مسلمانان و غیر مسلمانان به یک اندازه نبوده است.

کنترل جمعیت در کشور هند، یکی از دغدغه‌های جدی مسئولان این کشور در یک دهه گذشته بوده است.

اسدالدین اویسی، رئیس AIMIM از موهان باگوات، رئیس RSS خواسته است که خشم خود را کنترل کرده و انتقادپذیر باشد. در هر حال او بارها نظرات تندی درباره استفاده از کاندوم نزد مسلمانان هند عنوان کرده است.

کاهش جمعیت مسلمانان

جمعیت مسلمانان در کشور هند رو به کاهش است. او تاکید کرد که مسلمانان هند بیشترین استفاده را از وسایل پیشگیری از بارداری داشتند. نباید به این دلیل به آنها تاخت و این بی انصافی است.

اظهارات اسدالدین اویسی چند روز پس از آن بیان شد که موهان بهاگوت خواستار یک سیاست جامع جمعیتی شد تا اطمینان حاصل شود که افزایش جمعیت به باری بر روی دوش دولت هند تبدیل نمی‌شود.

بلکه می‌تواند به عنوان منبع درست و مناسب در مدیریت کشور مورد استفاده قرار گیرد.

 

با مراجعه به بلاگ وب سایت باران بسپار از آخرین اخبار و مقالات علمی و خواندنی در این حوزه اگاهی پیدا کنید.

سیاست جامع و ملی

موهان بهاگوت در سخنرانی در جشنواره سالانه هندوها، خواستار یک “سیاست جامع در مورد جمعیت” شد.

او گفت که سیاست کشور باید به طور یکسان برای همه اعمال شود. کنترل جمعیت و توازن جمعیت مبتنی بر مذهب موضوع مهمی است که دیگر نمی توان آن را نادیده گرفت.

بنابراین باید یک سیاست جامع جمعیتی ایجاد شود و باید به طور یکسان برای همه قابل اجرا باشد. تنها در این صورت قوانین مربوط به کنترل جمعیت نتیجه خواهد داد.

وی ادامه داد: درست است که هر چه جمعیت بیشتر باشد، بار بیشتری روی دوش بخش خدمات دولتی ایجاد می‌شود.

اگر از جمعیت به درستی استفاده شود، تبدیل به یک منبع درست و مناسب رشد جامعه می‌شود.

همچنین باید در نظر داشته باشیم که کشور هند بعد از 50 سال چند نفر از جمعیت خود را می‌تواند با تغذیه و حمایت رفهای مناسب همراه کند.

عدم تعادل جمعیت

عدم تعادل جمعیت منجر به تغییرات جدی می‌شود.

موهان بهاگوت گفت: سیاست‌های دولت کشور را به سمت خوداتکایی سوق می‌دهد. دولت سیاست‌هایی را دنبال می‌کند که منجر به خوداتکایی می‌شود. اهمیت و جایگاه هر قشری از مردم در جامعه افزایش یافته است. نباید رد قید و بند مذاهب باشیم و بهتر است به ماجرای استفاده از کاندوم و موارد پیشگیری برای کنترل جمعیت یک نگاه ملی داشته باشیم. در حوزه امنیت، ما روز به روز بیشتر به خودکفایی می‌رسیم. اقتصاد ما در حال بازگشت به دوران قبل است. سطح پاندمی که انتظار می‌رود افزایش بیشتری داشته باشد همچنان تحت کنترل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x