کاندوم و لذت

ترکیب کاندوم و لذت

کاندوم محصول بهداشتی بسیار مهمی است که به تایید بسیاری از سازمان‌های بهداشتی بین المللی در دو دهه گذشته جزو پرتقاضاترین محصولات در اروپا، آمریکای شمالی و برخی کشورهای آسیای جنوب شرقی بوده است.

این که مردم ثروتمندترین، مرفه ترین و مدرن ترین کشورهای دنیا بیش از سایر کشورهای جهان از کاندوم استفاده می‌کنند، قابل تامل است.

در این مقاله با شما از ترکیب کاندوم و لذت خواهیم گفت، درباره رابطه جنسی سالم مطالبی را به اشتراک خواهیم گذاشت و از خطر عفونت‌های مقاربتی و راهکارهای مقابله و پیشگیری از آنها خواهیم نوشت.

انواع مختلفی از پیشگیری از بارداری وجود دارد که استفاده از آنها آسان و بسیار در دسترس است. با این حال، مسلماً در دسترس‌ترین پدیده و مهمترین آنها، کاندوم است.

مزایای برجسته کاندوم

درباره کاندوم و استفاده از آن نیازی به مراجعه به پزشک، دریافت نسخه، مصرف روزانه آن‌ها نیست، آنها مقرون به صرفه هستند و اغلب حتی می‌توان آنها را در برخی کشورها یا برخی مناطق محروم جامعه به صورت رایگان دریافت کرد.

علاوه بر تمام این مزایا، کاندوم در محافظت در برابر عفونت های مقاربتی (STIs) و بارداری بسیار موثر است.

همه این نکات مثبت درک اینکه چرا استفاده از کاندوم در سال‌های اخیر رو به کاهش بوده است را دشوار می‌کند.

کاهش استفاده از کاندوم به دلایل زیادی نگران کننده است، یکی از دلایل اصلی این است که کاندوم تنها روش پیشگیری از بارداری است که می تواند از بیماری های مقاربتی جلوگیری کند.

از 26 میلیون مورد بیماری های مقاربتی گزارش شده در سال 2018، از هر دو نفر یک نفر را جوانان بین 15 تا 24 سال تشکیل می‌دهند. یعنی دقیقا همان کسانی که نحوه استفاده از ابزار پیشگیری را نمی‌دانستند و یا آگاهی از آن نداشتند.

عدم آموزش جنسی و پزشکی مناسب

دلیل مهم دیگر می تواند این باشد که نوجوانان، آموزش بهداشت جنسی کافی و صحیح را در مدرسه دریافت نمی‌کنند.

متاسفانه در بسیاری از مناطق جهان آموزش جنسی دقیق و باکیفیت پزشکی ارائه نمی‌شود. به گفته الکساندرا استاکول، متخصص روابط جنسی، تحقیقات واضحی وجود دارد که نشان می‌دهد کیفیت رابطه جنسی با مواردی همچون نحوه درست استفاده از کاندوم، رضایت دو طرف و هنر لذت بردن از رابطه سالم جنسی ارتباط مستقیم دارد.

این فقدان آموزش منجر به انتشار اخبار فیک و اشتباه و افسانه‌های بی اساس بسیاری در مورد کاندوم می شود.

چنین فرایندی می‌تواند دلیل کاهش محبوبیت کاندوم باشد.

رابطه ایمن بستری برای لذت بردن

یکی از رایج ترین خبرهای اشتباه و دروغ این است که کاندوم باعث می شود رابطه جنسی لذت بخش نباشد.

اگرچه برخی نگرانی‌ها در مورد اینکه چگونه کاندوم یا روان کننده ها ممکن است بر لذت از رابطه جنسی تأثیر بگذارند هنوز مطرح هستند. نکته مهم این است که فراموش نکنیم، پیش از لذت بردن، سالم بودن رابطه بسیار اهمیت دارد.

اصولا وقتی مطمئن هستیم که یک رابطه جنسی ایمن را تجربه خواهیم کرد، شرایط برای لذت بردن از این رابطه بیشتر فراهم می‌شود.

عفونت مقاربتی چیزی است که همیشه در کمین رابطه جنسی است و دو طرف رابطه همیشه باید مراقب این مشکل آزاردهنده باشند.

در بیشتر موارد وقتی کسانی گزارش می دهند استفاده از کاندوم مانع از لذت کامل رابطه جنسی آنها می‌شود که به درستی از ابزار پیشگیری استفاده نمی‌کنند.

استفاده درست از کاندوم

اطمینان حاصل کنید که ابزار پیشگیری به درستی در جای خود قرار گرفته است. نوک کاندوم را فشار دهید و سپس آن را روی سر آلت تناسلی بگذارید. اطمینان حاصل کنید که قبل از باز کردن کامل پوشش، کمی فضا باقی می‌ماند.

اگر برای قراردادن کاندوم، یک لحظه وقت بگذارید ضرر نخواهید کرد. این به این معنی نیست که رابطه جنسی یا صمیمیت عاشقانه بین دو نفر متوقف می‌شود.

احترام به شریک جنسی

این مکث زمان خوبی برای بررسی شرایط رابطه جنسی سالم با شریک زندگی شما است، زیرا رضایت فعال و مداوم از رابطه جنسی لازم است.

بسیاری از زنان با مشاهده جدیت شریک زندگی خود در استفاده درست از ابزار پیشگیری حس خوبی دارند و آن را احترام همسر به خود می‌دانند.

هنگام استفاده از کاندوم، افزودن روان کننده می تواند راهی عالی برای لذت بخش تر کردن رابطه جنسی برای هر دو طرف باشد. بهتر است کمی روان کننده در داخل بافت ابزار پیشگیری قرار بدهید. می‌تواند تجربه بهتری را برای استفاده کننده از کاندوم ایجاد کند.

از طرفی استفاده از روان کننده با ابزار پیشگیری می‌تواند اصطکاک را در حین مقاربت کاهش دهد. مهم است که اطمینان حاصل شود نوع روان کننده مورد استفاده با کاندوم‌های مورد استفاده از انواع استاندارد و سازگار با پوست بدن است.

روان کننده‌های مبتنی بر آب و سیلیکون را می توان با کاندوم‌های لاتکس و غیر لاتکس استفاده کرد.

در حالی که روان کننده های روغنی نباید با کاندوم های لاتکس استفاده شوند.

سخن پایانی

در دسترس بودن و سهولت استفاده از کاندوم به این معنی است که افراد بیشتری می توانند آن را به عنوان یک روش پیشگیری از بارداری انتخاب کنند.

کاندوم‌ها در برابر بیماری‌های مقاربتی محافظت بالایی دارند. این به این معنی است که آنها باید بخشی منظم از مقاربت و رابطه جنسی سالم شما باشند. تنها با کمی تحقیق و تمرین، کاندوم می تواند فواید زیادی را بدون هیچ عیب و نقصی به استفاده کننده ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x