باورهای غلط درباره کاندوم

باورهای غلط درباره کاندوم

باورهای غلط درباره کاندوم چیزی است که در این مقاله با شما مرور خواهیم کرد. کاندوم، همان کلمه‌ای که گاهی حتی فروشنده و تولید کننده آن نیز برای صحبت کردن درباره آن کمی اطرافش را نگاه می‌کند.

مخالفان استفاده از کاندوم، از تولد محصول تا امروز، داستان و شایعات باورنکردنی زیادی ساخته‌اند.

این قضیه پیچیده نیست، یک محصول بهداشتی و ساده برای جلوگیری از احتمال بارداری در نتیجه رابطه جنسی عرضه شده است.

سنگین ترین حملات رسانه‌ای علیه کاندوم و سایر محصولات جلوگیری کننده از بارداری، از سوی کسانی صورت گرفته که در تلاش برای بارداری هستند.

تفاقا کاندوم هیچ مانعی بر سر راه این افراد نیست. اصولا کسی که برای بارداری و فرزندآوری اقدام می‌کند، دلیلی ندارد درباره کاندوم حس مثبت و منفی داشته باشد.

ممکن است جنبه طنز داشته باشد اما آمار نشان از چنین واقعیتی دارد. بیش از 45 درصد از حملات علیه کاندوم از سوی کسانی است که به خاطر علاقه به فرزندآوری نیازی به کاندوم ندارند. اما چنین بی نیازی را به همه مردم تعمیم می‌دهند!

افسانه ها و حقایق کاندوم

باورهای غلط درباره کاندوم کم نیست. وقتی به دنبال اطلاعاتی در مورد رابطه جنسی و کاندوم می‌گردید، تشخیص اینکه چه چیزی حقیقت دارد و چه چیزی فقط یک افسانه و شایعه محلی محسوب می‌شود، دشوار است.

باور غلط شماره یک: اندازه مهم نیست

واقعیت: استفاده از کاندوم با اندازه مناسب مهم است. اگر کاندوم مورد استفاده شما بیش از حد بزرگ باشد ممکن است لیز یا تکان بخورد و اگر خیلی کوچک باشد ممکن است در حین رابطه جنسی بافت یکپارچه خود را از دست داده و سوراخ بشود.

باور غلط شماره 2: کاندوم ناراحت کننده است

واقعیت: اگر استفاده از کاندوم درد دارد، به مواد تشکیل دهنده، مقدار روغنی که استفاده می‌کنید و نحوه قرار گرفتن کاندوم توجه کنید. گزینه های زیادی وجود دارد، بنابراین کمی وقت بگذارید یا با شریک جنسی خود صحبت کنید و آنچه را که هر دو دوست دارید پیدا و استفاده کنید!

باور غلط شماره 3: دو تا بهتر از یکی است

واقعیت: هرگز از دو کاندوم به طور همزمان استفاده نکنید. زمانی که از دو کاندوم استفاده می‌کنید احتمال از بین رفتن بافت اصلی یا شکننده بودن یکی از آنها بیشتر از زمانی است که فقط از یک کاندوم استفاده می‌کردید.

باور غلط شماره 4: کاندوم  برابر HIV محافظت ندارد

واقعیت: زمانی که کاندوم به طور مداوم و صحیح استفاده شود، محافظت بسیار خوبی در برابر HIV ارائه می‌دهد! هیچ‌کس کامل نیست، هیچ چیز هم کامل نیست و کاندوم‌ها حداقل 86 درصد تا حداکثر تا 92 درصد در پیشگیری از HIV، STI و بارداری مؤثر هستند.

باورهای غلط درباره کاندوم کم نیستند و این مورد معمولا در فهرست باورهای اشتباه رویت می‌شود.

باور غلط شماره 5: من نیازی به استفاده از روان کننده ندارم

واقعیت: استفاده از روغن می‌تواند از تخریب بافت کاندوم جلوگیری کند، لذت را افزایش و ناراحتی و فشار روی بافت آلت تناسلی را کاهش دهد. بنابراین در حالی که مورد نیاز جدی نیست، آن را توصیه می‌کنیم. نکته مهم این که از استفاده روان کننده روغنی همراه با کاندوم‌های لاتکس خودداری کنید، این می تواند باعث تخریب بافت آنها شود.

هیچ راهی برای دور زدن قانون کاندوم و انکار قدرت حیاتی و مهم آن نیست. کاندوم‌ها بی خطر و موثر هستند. هر کس غیر از این به شما بگوید کاملاً در اشتباه است.

اطلاعات نادرست زیادی در این حوزه وجود دارد. زمان آن رسیده که شایعات و باورهای غلط درباره کاندوم را از بین ببریم.

دکتر ریگان مک‌دونالد-موسلی، مدیر ارشد پزشکی در Planned Parenthood بر این باور است که کاندوم در صورت استفاده صحیح 98 درصد موثر است. آمار مشهور در این باره نشان می‌دهد کاندوم فقط 85 درصد موثر است. این آمار خطای انسانی را در نظر می‌گیرد (یعنی افرادی که آن را اشتباه استفاده می‌کنند باعث کاهش درصد اثربخشی و اهمیت کاندوم می‌شوند).

این شگفتانه‌های لاتکسی نه تنها از شما در برابر بارداری ناخواسته محافظت می‌کنند، بلکه از شما در برابر بیماری های مقاربتی نیز دفاع خواهند کرد. طبق یک نظرسنجی توسط مرکز کنترل بیماری، نزدیک به نیمی (43٪) از دانش آموزان دبیرستانی آشنا به رابطه جنسی در آمریکا آخرین باری که رابطه جنسی داشتند از کاندوم استفاده نکردند.

این یک مشکل فرهنگی و یک خطر اجتماعی است، به ویژه زمانی که افراد جوان 15 تا 24 ساله تقریباً نیمی از موارد STD جدید را در ایالات متحده تشکیل می دهند و از هر 4 نوجوان زن فعال جنسی، 1 نفر مبتلا به STD است.

نباید ترسید، باید آگاه شد، باید عینک مشاهده جهان را به درستی استفاده کرد. باید شفاف و آرام و عالمانه زندگی کرد.

کاندوم در پیشگیری از بارداری موثر است

خیلی‌ها تلاش کرده‌اند ثابت کنند که کاندوم هیچ اثری در جلوگیری از بارداری ندارد. دلیل این تلاش عجیب و ضربه زننده به سلامت انسان‌ها واقعا مشخص نیست. این فقط یک دروغ است. کاندوم یکی از موثرترین روش‌های پیشگیری از بارداری است. کاندوم با پوشش کشنده اسپرم، احتمال رسیدن اسپرم به منطقه استقرار تخمک را به صفر نزدیک می‌کند.

فراموش نکنید که استفاده از کاندوم در مواقعی که لازم است (نه در زمانی که زوج به فرزندآوری فکر می‌کنند) نوعی مسئولیت پذیری را تداعی می‌کند.

اگر درباره نحوه استفاده درست از کاندوم، روان کننده و رابطه جنسی سالم سوالی دارید، با کارشناس و پزشک معتبر و معتمد ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات


منو اصلی x