کاندوم چگونه تولید و آزمایش می‌شود

کاندوم چگونه تولید و آزمایش می‌شود

برای بسیاری از مردم این یک سوال مهم است که کاندوم چگونه تولید و آزمایش می‌شود؟ اصولا در بخش کنترل کیفی چنین محصولی چه خبر است؟ چه معیارهایی در این واحد دغدغه متخصصان محسوب می‌شوند؟

در این مقاله با شما از نحوه تولید کاندوم و خط تولید آن همچنین مراحل کنترل کیفی کاندوم Condom QC خواهیم گفت.

در اولین قدم نگاهی به تاریخچه تولید کاندوم بیندازیم. این می‌تواند در درک بهتر ماهیت خط تولید این محصول کمک کننده و مفید باشد.

تاریخ تولید کاندوم

اگر برخی از پست‌های بلاگ ما را خوانده باشید، احتمالا به یاد دارید که کاندوم‌ها، به هر شکل‌های مختلف، حدود هزاران سال قدمت دارند و به مرور زمان از انواع مواد مختلف ساخته شده‌اند. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک کاندوم لاتکس مدرن چگونه ساخته می‌شود؟

ما در باران بسپار، به کیفیت برتر کاندوم‌هایمان فکر می‌کنیم و بر این باوریم که توضیح نحوه ساخت آن‌ها ممکن است جالب و راهگشا باشد. این حق مصرف کننده و مخاطب گرامی این مجموعه است که با شفافیت کامل از خط تولید یک کاندوم لاتکس مدرن با خبر باشد.

مواد تشکیل دهنده و پایداری

قبل از اینکه در مورد فرآیند تولید صحبت کنیم، اجازه بدهید در مورد آنچه وارد کاندوم می‌شود صحبت کنیم. یک مجموعه تولیدی در این حوزه متعهد به استفاده از بهترین، پایدارترین و با کیفیت ترین مواد موجود در بازار است.

هر کاندوم ایکس دریم یا شدو، که مورد استفاده قرار می‌گیرد در طبقه بندی ویژه (در کنار سایر محصولات متنوع این مجموعه) با لاتکس نرم و اختصاصی ساخته شده است.

هنگامی که کاندوم می‌سازیم، نه تنها به شما به عنوان مشتری و مصرف کننده ارزشمند و محترم، فکر می‌کنیم، بلکه به طور انتقادی و مسئولانه در مورد تأثیر کار خود بر سیاره زمین و هر چیزی که آن را با ما به اشتراک می‌گذارد فکر می‌کنیم. وقتی کاندومی را خریداری می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که آنها سازگار با محیط زیست و نزدیک به مرز بازیافت هستند. در جهان کنونی، انرژی اهمیت دارد و هر کاری که به ضرر زمین باشد، اشتباه است.

ماموریت اصلی کاندوم

همه ما می‌دانیم که کاندوم برای کاهش خطر انتقال عفونت‌های مقاربتی و جلوگیری از بارداری ناخواسته عمل می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تعهد ما به تولید کاندوم‌های منحصر به فرد و البته تعهد ما به پایداری و کیفیت خوب، لطفاً به فروشگاه اینترنتی و فهرست محصولات ما سر بزنید.

عمق بخشی، گرمایش، سرمایش

باور کنید یا نه، اولین قدم در تولید کاندوم در واقع شامل مرحله استفاده از شیشه است. درست است! برای شکل دادن به کاندوم‌ها، شیشه‌های استوانه‌ای شکل در لاتکس مایع فرو می‌روند.

اینجاست که می‌توانیم سبک‌های سرگرم‌کننده و لذت‌بخشی از کاندوم‌ها، روش منحصربه‌فرد برای کاندوم‌های ایکس دریم و شدو را ایجاد کنیم. با استفاده از فرم دهنده‌های شیشه‌ای خاص با شیارها، دنده‌ها یا شکل‌های خاص، می‌توانیم نحوه شکل گیری کاندوم ها را در طول فرآیند تولید قالب بندی کنیم. همچنین این نقطه ای است که در صورت تمایل می‌توانید به آن یک خط رنگ اضافه کنید.

این فرآیند بسته به سبک، حداقل دو تا سه بار تکرار می شود تا اطمینان حاصل شود که لاتکس مایع به طور مساوی در تمام سطح شیشه توزیع شده و ضخامت و استحکام مناسبی دارد. ما استفاده همزمان از دو کاندوم را منع می کنیم بین هر غوطه وری، کاندوم‌ها در یک اجاق صنعتی چرخانده می‌شوند و سپس قبل از غوطه ور شدن و عمق دهی مجدد برای اندازه گیری، خوب سرد می‌شوند.

کاندوم چگونه تولید و آزمایش می‌شود

خشک کردن، حساسیت‌زدایی

این فرآیند به ویژه برای افرادی که به لاتکس حساسیت دارند بسیار مهم است. به طور کلی، اکثر افرادی که حساسیت به لاتکس را تجربه می‌کنند، در واقع به پروتئین‌های موجود در لاتکس حساسیت دارند. حساسیت زدایی بسیاری از این پروتئین‌ها را حذف می‌کند.

حالا شما یک دسته کاندوم بسیار تمیز، اما خیلی مرطوب دارید، حالا وقت چیست؟ خوب، درست مانند یک ماشین خشک کن که ممکن است در گاراژ خود یا در خشکشویی محلی پیدا کنید، کاندوم‌ها در واقع خشک می‌شوند. اکنون به محصولی رسیده‌اید که در اصطلاح تجاری به آن کاندوم “خام” می‌گوییم! از آنجایی که لاتکس به این شکل کمی چسبنده است، در خشک کن های صنعتی بزرگ به بدنه آن پودر اضافه و خشک می‌شود.

حساسیت زدایی، از مهمترین مراحل تولید و تست کیفیت کاندوم است. در این مرحله همانطور که ذکر شد، حساسیت زدایی با توجه به حذف پروتئین‌های مزاحم به دقت فراوان انجام می‌گیرد.

روغن کاری

پس از خشک شدن و پودری شدن، کاندوم ها، برای روغن کاری و بسته بندی آماده می‌شوند. با گذشت زمان، آن یک قطره به آرامی در تمام طول کاندوم پخش می‌شود. اما این فرآیند روانکاری ممکن است بر اساس مدت زمان بین تولید کاندوم و زمانی که مشتری از آن استفاده می‌کند متفاوت باشد.

روان‌کننده‌های هیبریدی، آب و پایه سیلیکونی انواع روان کننده با فناوری‌های خاص و جدید هستند که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تست و کنترل کیفیت

هیچ محصول ممتازی مانند کاندوم ایکس دریم یا شدو بدون آزمایش دقیق و کنترل کیفیت کامل نخواهد بود.

به عنوان یک دستگاه پزشکی، استانداردهای بین المللی برای تولید وجود دارد که باید رعایت شوند و ما در باران بسپار دوست داریم از این استانداردها فراتر برویم.

شش مرحله اصلی آزمایش برای کاندوم‌ استاندارد و بین المللی وجود دارد: خیلی سخت و گاهی طولانی و پر هزینه است اما سلامت جنسی شما ارزشش را دارد!

انواع روش‌ها و آزمایش‌ها

  1. آزمون های الکترونیکی ساده اما سخت هستند. کاندوم‌ها روی استوانه‌های فلزی (به نام سنبه) کشیده می‌شوند.
  2. تست ابعادی: از آنجایی که کاندوم‌ها از نظر اندازه استاندارد شده‌اند، باید از نظر طول، عرض و ضخامت اندازه گیری شوند.
  3. تست انفجار هوا (میزان فشار و حجم هوا در سطح بین المللی تنظیم شده است)
  4. همانند تست انفجار هوا، تست نشت شامل پر کردن نمونه تصادفی کاندوم با 300 میلی لیتر آب و سپس بازرسی و اعمال فشار است.
  5. برای اطمینان از اینکه حلقه در پایه کاندوم خیلی سفت یا شل نیست، آزمایش کشش انجام می‌شود.
  6. یک نمونه تصادفی از کاندوم‌ها را برای انجام تست یکپارچگی بسته انتخاب می‌کنیم.

واحد کنترل کیفیت

فرآیند تولید کاندوم از لاتکس طبیعی با عملیات غوطه‌ور سازی آغاز می شود . قالب های شیشه ای دوار پس از شستشو و خشک شدن به آرامی وارد تانک های لاتکس کامپاند می‌شوند.

آزمون‌های فشار و حجم در نقطه ترکیدگی (Burst Volume & Burst Pressure) ، استحکام کششی(Tensile & Elongation)  و عاری بودن محصول از هرگونه سوراخ از جمله آزمون‌های کمی و کیفی است که طبق استاندارد ISO4074 بر روی هر بچ از محصولات تولیدی این شرکت صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x