محافظت کاندوم

کاندوم چقدر در محافظت موثر است؟

محافظت کاندوم، این دو کلمه در کنار هم بسیار معنادار و وابسته به نظر می‌رسند. کاندوم از چه اتفاقی دقیقا محافظت می‌کند و چقدر؟ به نظر شما کاندوم چقدر در محافظت موثر است؟

در این مقاله با شما از میزان محافظت و فرآیند اثرگذاری کاندوم بر اندام خصوصی شما خواهیم گفت. کدامیک از کارهای حیاتی کاندوم مهمتر است؟ محافظت از بارداری ناخواسته یا محافظت از ابتلا به بیماری‌های خطرناک و آزاردهنده جنسی و مقاربتی؟ البته شاید دلتان بخواهد بگویید، طبیعتا هر دو!

میزان محافظت کاندوم از قسمت‌های خصوصی بدن

ما می‌دانیم که باید رابطه جنسی ایمن تری داشته باشیم، اما در واقعیت چقدر کاندوم موثر است؟

اقدامات پیشگیرانه یک هدف کاملاً مشخص دارند، تحقق یک وعده مهم! این وعده در درجه اول بر یک چیز متمرکز است. محافظت از اندام های خصوصی همان وعده اصلی است. و کاندوم ها این یک کار را به خوبی انجام می‌دهند.

کاندوم چقدر موثر است؟

در طول تاریخ اطلاعات زیادی در مورد پیشگیری وجود نداشته است. آمار فعلی به ما می گوید که اگر با فرآیند استفاده از آنها سازگار باشید، اثربخشی کاندوم 98٪ است. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بدانید این آمار چه چیزی را پوشش می‌دهد و چه چیزی متاسفانه می تواند این نرخ بالا را کاهش بدهد.

افسانه ها و باورهای غلط درباره محافظت کاندوم

افسانه ها و باورهای غلط زیادی در مورد کاندوم وجود دارد. خوب می‌دانید، این محصولات تنها محصولاتی هستند که هم در برابر بارداری‌های ناخواسته و هم از بیماری‌های مقاربتی محافظت می‌کنند. ممکن است داستان هایی در مورد چگونگی باردار شدن شخصی حتی در هنگام استفاده از آنها یا موارد دیگر مانند آن بشنوید. بدیهی است که این اتفاق می افتد، اما کاندوم در کنترل بارداری ناخواسته عالی عمل می‌کند و عالی تر از آن دشمن شماره یک و بسیار جدی در مبارزه با بیماری‌های مقاربتی است.

کاندوم ها چند وقت یکبار کار می کنند؟

در اینجا یک فکت تکان دهنده و یک واقعیت اساسی کاندوم وجود دارد. کاندوم ها تقریباً به همان اندازه که از آنها استفاده می کنید، درست و دقیق کار می کنند و منطقاً برعکس آن نیز صادق است. اگر از آنها استفاده نکنید مشکل 100 درصدی از همان لحظه کلید می‌خورد. ساده است.

It works when you use a condom!

استفاده صحیح و مداوم کلید میزان موفقیت این غلاف نجات دهنده مردانه است.

اثربخشی کاندوم چیست؟

میزان محافظت کاندوم یا اثربخشی، این میانگین نرخی است که در آن کاندوم‌ها کار خود را با موفقیت انجام می دهند. ابتدا باید مشخص کنیم که به چه نوع اثربخشی اشاره می‌کنیم. آیا این ادعا درباره ضد بارداری بودن است یا بیماری های مقاربتی را پوشش می‌دهد؟ بیایید نگاهی به میزان بارداری بیندازیم زیرا مطالعاتی وجود دارد که اعداد و آماری را برای دید کلی بهتر به ما می دهد.

رابطه کاندوم با بارداری

دو حالت در استفاده از کاندوم و ماجرای محافظت کاندوم وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  • استفاده کامل
  • استفاده معمولی

استفاده کامل از کاندوم

ما در یک دنیای ایده آل زندگی نمی‌کنیم و هیچ یک از ما کامل نیستیم، اما برای این مثال بیایید وانمود کنیم که پتانسیل این فرهنگ اجتماعی را داریم و اتفاقا کامل هستیم.

ذاتاً، برخی از ما کمی ماهرتر، دقیق تر، پیگیرتر، منظم تر، مسئولیت پذیرتر هستیم. چنین شهروندانی مسئولانه رفتار می‌کنند، چه در محیط کار، چه در خانه و چه حتی در هنگام برقراری رابطه جنسی با همسر خود یا شریک جنسی خود.

محاسبه محافظت در استفاده عالی و کامل

این مطالعه نمونه ای متشکل از 100 زوج را که در طول یک دوره 12 ماهه هر بار به درستی از کاندوم استفاده می کردند، زیر نظر گرفت.

نتایج استفاده کامل

این مطالعه نشان می دهد که با استفاده مداوم و “کامل”، احتمال بارداری بسیار کم است و در نتیجه میزان موفقیت 98٪ است. به عبارت دیگر در این سناریو از هر 100 زوج دو زوج باردار می‌شوند.

اکنون، بیایید نگاهی به نوع دیگر وضعیت «استفاده از کاندوم» بیندازیم.

استفاده معمولی و گاهی ناقص از کاندوم

بیایید این را استفاده معمولی یا شرایط زندگی واقعی بنامیم. این واقعیت به این اشاره دارد که به طور کلی کمتر شاهد استفاده یکنواخت از کاندوم هستیم و شاید آنطور که در بالا توضیح دادیم مسئولیت پذیر نباشیم. در این مورد، میزان موفقیت کمی کمتر است.

مانند مثال بالا، نظارت بر 100 زوج برای 12 ماه استفاده معمولی از کاندوم منجر به 83 درصد موفقیت شد.

پس چه چیزی باعث نوسان 12 درصدی در محصولی می شود که تقریباً خطاناپذیر است؟

خطای کاربر در استفاده از کاندوم

بدون شک خطای کاربر بر اثربخشی کاندوم تأثیر جدی می‌گذارد. به نظر شما خطای کاربر چیست؟ هر اشتباهی که بکنید همان خطای جدی در کار است.

ناهماهنگی و فراموشکاری زوجین

استفاده نکردن از محصول کاندوم به این دلیل که خیلی درگیر شیطنت‌های جنسی خود شده اید یک اشتباه کلاسیک است. قرار دادن کاندوم به صورت اشتباه در میانه رابطه در رتبه های بالایی در لیست اشتباهات قرار می‌گیرد.

سایز اشتباه کاندوم

وقتی اندازه یا سایز کاندوم اشتباه باشد، مسیر را اشتباه رفته‌اید. گاهی استفاده نکردن از کاندوم در مجموع می‌تواند بهتر از استفاده اشتباه از کاندوم باشد. محافظت کاندوم با چنین اشتباهاتی به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

هنگام باز کردن بسته بندی یا قرار دادن آن بیش از حد خشن نباشید و باعث آسیب رسیدن به بدنه کاندوم نشوید.

اینها فقط چند نمونه هستند، اما می توانید ببینید راه های زیادی وجود دارد که طی آن، مردان اگر مراقب نباشند، کار را خراب خواهند کد. این خطاها مهمترین عامل بین نتایج استفاده کامل و معمولی هستند.

باور کنید یا نه، شکستگی و پارگی و لغزش تنها به میزان اندکی در میزان شکست پروژه استفاده از کاندوم کمک می‌کند.

تصحیح خطای کاربر

ما ثابت کرده‌ایم که خطای کاربر اغلب باعث کاهش کارایی می‌شود. راه حل هایی برای رفع چنین تخلفاتی شامل آموزش استفاده از کاندوم و خودآگاهی درباره محافظت کاندوم در دسترس است. در مورد روش های پیشگیری بیاموزید، از عقل سلیم و تاثیرگذار خود استفاده کنید و با استفاده از کاندوم و شرایط آن سازگار باشید. اگر این کار را انجام دهید، این اختراعات لاستیکی بهترین کارایی را برای شما خواهند داشت.

پیش از این در این مقاله، اشاره کردیم که باید بین دو حوزه اثربخشی کاندوم تمایز قائل شویم: بارداری ناخواسته و عفونت‌های مقاربتی (STIs).

اثربخشی کاندوم در برابر بیماری های مقاربتی

عفونت های مقاربتی قطعاً در جامعه ما یک مسئله جدی است. بر اساس گزارش بهداشت عمومی، سالانه حدود 19 میلیون مورد جدید STI در ایالات متحده وجود دارد.

دانستن اینکه استفاده کنندگان چگونه بیماری‌های مقاربتی رایج را منتقل می‌کنند، به همه ما کمک می‌کند تا بفهمیم کاندوم چگونه از ما محافظت می‌کند.

موثر در برابر بیماری های مقاربتی

باید بگوییم که هیچ کاندومی خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی را کاملاً از بین نمی برد. همیشه فرصت انتقال وجود دارد.

با این حال، تولیدکنندگان به بسته بندی محصول خود تکیه می کنند که استفاده مناسب در هر زمان بیشترین محافظت را به شما هدیه می‌دهد. این یک بیانیه کلی است، بنابراین وقتی صحبت از عملکرد آنها می شود، در واقعیت چه معنایی دارد؟

با توجه به ماهیت بیماری های مقاربتی و عوامل حفظ حریم خصوصی که با مشکل پزشکی همراه است، تعیین نرخ اثربخشی چالش برانگیز است. استفاده از کاندوم به شما کمک می کند در تماس با یک فرد بالقوه آلوده، از آسیب دوری کنید. بار دیگر، آنچه در آن خلاصه می شود نظم، آگاهی و عقل سلیم شماست. موضوع محافظت کاندوم جدی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x