وقتی کاندوم پاره می‌شود

وقتی کاندوم پاره می‌شود

وقتی کاندوم پاره می‌شود، چه باید بکنیم؟ درست همینجای مقاله بودم که مدیر فروش پرسید: واقعا چنین مقاله‌ای لازم است؟ حق داشت، ولی خب همه که با شدو Shadow و ایکس دریم XDREAM  آشنا نیستند!

دوباره پرسید، همه آشنا نیستند؟ خلاصه در نهایت همه را راضی کردم به نوشتن و ارسال این مقاله، چرا که باید به هر پرسش احتمالی احترام گذاشت و جواب داد. باید هر احتمالی را در نظر گرفت و با همه توان برای ارتقای سطح بهداشت مخاطبان و افزایش ضریب سلامت شما عزیزان تلاش کرد.

ما با شما از کارهای لازم و مهم بعد از احتمال پاره شدن کاندوم یا شاید لیز خوردن و خارج شدن آن خواهیم گفت. از قرص ضد بارداری و کارهای اورژانسی لازم بعد از چنین اتفاق احتمالی خواهیم نوشت.

خب سوال چه بود؟ اگر کاندوم پاره شود چه کنم؟

وحشت نکنید. دم، بازدم. گاهی ممکن است پیش بیاید، مخصوصا اگر از برند نامعتبر و کاندوم بی کیفیت استفاده کرده باشید یا حتی راه استفاده صحیح از کاندوم را ندانید.

اولین کار مهم بعد از پاره شدن کاندوم

هنوز برای بچه دار شدن آماده نیستید و از روش دیگری برای پیشگیری از بارداری استفاده نکرده‌اید. با پاره شدن کاندوم و پس از وقوع آن می‌توانید برای پیشگیری از بارداری اضطراری از قرص استفاده کنید. در اصلاح به آن قرص صبح بعد morning after pill گفته می شود.

برای بهترین شانس در مسیر اثربخشی، باید در اسرع وقت قرص اورژانسی را مصرف کنید. داروهای ضد بارداری اورژانسی زمانی موثرتر هستند که در عرض 12-24 ساعت پس از رابطه جنسی محافظت نشده مصرف شوند.

دومین کار مهم بعد از پاره شدن کاندوم

اگر نمی خواهید مشکلی در سلامت دستگاه جنسی و آلت تناسلی خود داشته باشید، بدون استرس به فکر آزمایش در خصوص عفونت‌های احتمالی مقاربتی باشید.

استفاده از کاندوم تا حد قابل توجهی (نه 100 درصد) احتمال مبتلا شدن به بیماری‌های عفونی مقاربتی را کاهش می‌دهد. حالا وقتی با پاره شدن یا لیز خوردن آن مواجه شده‌اید، 100 درصد ارزش دارد که از پزشک متخصص بخواهید آزمایش‌های لازم برای دستکم 5 عفونت مهم مقاربتی را برای شما تجویز کند تا با مشاهده نتیجه منفی آنها، خیال خود و شریک جنسی خود را راحت کرده باشید.

اگر می‌دانید کاندوم در حین رابطه جنسی پاره شده و اصطلاحا شکسته شده است، فورا این رابطه را متوقف کنید. از کاندوم جدید استفاده کنید. اگر کاندوم پاره شد و البته اگر نگران بارداری هستید، فوراً با پزشک، پرستار یا کلینیک بهداشتی تماس بگیرید تا در مورد پیشگیری از بارداری اضطراری راهنمایی درست دریافت کنید.

این روزها به صورت آنلاین، پزشکان زیادی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. می‌توانید به وب سایت‌های مهم و معتبر که 24 ساعته اماده ارائه مشاوره به شما هستند، مراجعه کنید.

وقتی کاندوم پاره می‌شود

قرص ضد بارداری را اشتباه مصرف کرده‌اید؟

آیا برای خوردن قرص‌های ضد بارداری دچار اشتباه شده‌اید؟ قرار نیست خودتان را کتک بزنید! گاهی اوقات در طول زندگی ممکن است روز یا روزهای شلوغی داشته باشید و قطعا شما اولین دختری نیستید که هر از گاهی چیزی را فراموش می‌کند. خیلی از آدمها اینگونه هستند. شما برای بچه دار شدن آماده نیستید. آرام باشید. دوم این که مراحل بعدی را بررسی کنید:

  • بفهمید که از چه قرصی استفاده می‌کنید. قرص‌های ضد بارداری دو نوع اصلی هستند:
    قرص ترکیبی (حاوی استروژن و پروژسترون) و قرص فقط پروژسترون (که اغلب به آن مینی قرص گفته می شود).
  • اگر قرص ترکیبی مصرف می‌کنید و آخرین قرص خود را کمتر از 48 ساعت قبل مصرف کرده‌اید، ممکن است بتوانید همین الان آن را مصرف کنید.
  • اگر قرص کوچک یا مینی مصرف می‌کنید یا قرص ترکیبی خود را بیش از 48 ساعت پیش مصرف کرده‌اید، می‌توانید برای پیشگیری اضطراری از بارداری استفاده کنید.

وقتی کاندوم پاره می‌شود

اگر کاندوم پاره شد

در مورد بارداری نگران هستید، فوراً با پزشک، پرستار یا کلینیک بهداشتی خود تماس بگیرید تا در مورد پیشگیری از بارداری اضطراری سؤال کنید. ممکن است تحت شرایطی، نوجوانان بالای 15 سال بتوانند قرص‌های پیشگیری از بارداری اضطراری را بدون نسخه از داروخانه خریداری کنند. در هر حال هیچ چیزی بهتر از دستور یک متخصص نیست.

پیشگیری از بارداری اورژانسی زمانی موثر است که در اسرع وقت بعد از مقاربت مصرف شود. می‌توان آن را تا 5 روز پس از رابطه جنسی محافظت نشده مصرف کرد.

این ایده خوبی است که شما و همسرتان برای بیماری های مقاربتی آزمایش شوید. مردم اغلب از ابتلای خود به بیماری مقاربتی غافل هستند. اما اگر عفونت درمان نشود، می تواند مشکلات جدی ایجاد کند.

برای جلوگیری از پاره شدن کاندوم، آن را از گرما و نور دور نگه دارید، آن را در کیف پول حمل نکنید، آن را با چیز تیز (مانند قیچی یا ….) باز نکنید و از روغن یا لوسیون غیر معتبر و اضافی روی آن استفاده نکنید.

موادی که برای ساخت کاندوم استفاده می‌شود ممکن است با گذشت زمان ضعیف شود. بنابراین تاریخ انقضا را بررسی کنید و از کاندوم‌های تاریخ مصرف گذشته هرگز، هرگز استفاده نکنید.

همیشه راهی هست

همانطور که گفتیم، اگر کاندوم پاره شود یا سر بخورد، می تواند استرس زا باشد. خوشبختانه همیشه یک کاری وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از بارداری انجام دهید: پیشگیری از بارداری اضطراری (مانند قرص صبح و بعد از ظهر) می تواند به جلوگیری از بارداری بعد از رابطه جنسی محافظت نشده یا اشتباه کاندومی کمک کند.

اما مهم است که سریع عمل کنید. شما فقط 5 روز و البته ماکسیمم 5 روز، پس از رابطه جنسی محافظت نشده فرصت دارید تا عملیات پیشگیری از بارداری اضطراری عمل کند. برخی از انواع پیشگیری از بارداری اضطراری هرچه زودتر آنها را مصرف کنید بهتر عمل خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات


منو اصلی x