پاره شدن کاندوم

یازده دلیل رایج و عجیب برای پاره شدن کاندوم

به نظر شما دلیل اصلی پاره شدن کاندوم و سوراخ شدن بافت آن چیست؟ در این مقاله تلاش می کنیم 11 دلیل جالب و رایج درباره پاره شدن این محصول بهداشتی و مهم را با شما به اشتراک بگذاریم.

شما هرگز نمی خواهید این اتفاق بیفتد، اما خوب است که از دلایل آن آگاه باشید تا بتوانید از هر گونه اتفاق غیرمنتظره جلوگیری کنید.

قبل از اینکه جلوتر برویم، می‌خواهیم بگوییم که کاندوم یک نوع محافظت بسیار قابل اعتماد است و پارگی و پارگی احتمالی به سختی بافت و کیفیت محصول ارتباطی تنگاتنگ دارد.

حتی اگر میزان پارگی آنها به طور باورنکردنی پایین 2٪ است، لیست مشکلات احتمالی کمی طولانی تر از آن چیزی است که شما تصور می کنید. خبر خوب این است که قدرت در دستان شماست. اگر بدانید چه چیزی باعث پارگی کاندوم می شود، می توانید از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کنید.

در این مقاله، ما به بدیهی‌ترین عواملی که باید در هنگام کار با لاستیک‌ کاندومها به خاطر بسپارید نگاه تازه انداخته ایم. گرما، سرما، نوع نادرست روان‌کننده یا ناکافی بودن آن، باز کردن نادرست محصول.

چرا کاندوم پاره می شود؟

دلایل پاره شدن کاندوم زیاد است اما مهمترین آنها را با هم بررسی می کنیم.

1- تاریخ انقضا

حواستان به تاریخ انقضا باشد. یکی از حقایق اساسی کاندوم این است که آنها فاسد شدنی هستند. عمر مفید، در برخی موارد، بر سطح محافظت تأثیر می گذارد. انقضای آنها به عوامل مختلفی مانند نوع مواد، روغن کاری و غیره بستگی دارد، بنابراین مطمئن شوید که همیشه کاندوم تازه و تاریخ دار در اطراف خود داشته باشید.

2- ذخیره سازی بد

ذخیره سازی کثیف و غیر بهداشتی اغلب یکی از عوامل اصلی پاره شدن کاندوم های نسبتاً جدید است که تا زمان انقضا راه زیادی در پیش دارند. اینکه چگونه و به طور خاص‌تر، کجا کاندوم خود را نگهداری می‌کنید برای طول عمر آن‌ها ضروری است.

3- گرما

سازندگان توصیه می کنند که کاندوم را برای مدت طولانی در زیر نور مستقیم خورشید یا دمای بالای 100 درجه فارنهایت نگهداری نکنید. قرار دادن کاندوم در ماشین در تابستان یا حتی روزهای گرم ایده خوبی نیست و توصیه نمی شود. گرمای طولانی مدت مواد را ضعیف می کند که می تواند منجر به پارگی شود.

دمای بالا همچنین گاهی اوقات روان کننده را خراب می کند و باعث چسبندگی و در برخی موارد حتی بدبو شدن بافت می‌شود.

4- سرما

مواردی که در پاراگراف “گرما” توضیح دادیم نیز با یک محیط سرد مناسب و تکرار شدنی است. سرمای زیاد و برودت طولانی مدت با کاندوم خیلی خوب جفت نمی شود و درست نیست.

کاندوم را کجا نگهداری کنیم؟

اکنون که می دانیم گرما و سرمای شدید کاندوم را خوشحال نمی‌کند، آنها را کجا باید نگهداری کنید؟ آنها را در جایی از خانه خود قرار دهید، مانند کمد، کشوی پاتختی یا هر مکان تاریک و خشک. اینها مکان های معمولی و ایده آل هستند. فراموش نکنید، اگر در یک منطقه سرد یا بیابانی زندگی می کنید، مطمئن شوید که کاندوم خود را در دمای اتاق «عادی» نگه دارید.

کاندوم را در خانه کجا نگهداری نکنیم؟

از مکان هایی مانند حمام که دما در آن نوسان دارد پرهیز کنید. دوش می گیرید و هوا گرم، بخارآلود و مرطوب است، سپس سرد می شود و همه چیز مرتب تکرار می شود. این محیط برای محصولات فاسد شدنی مانند کاندوم مناسب نیست.

5- روغن کافی نیست

کمبود روغن کافی احتمالاً شایع ترین دلیل پارگی کاندوم است. کاندوم ها دوست دارند سر بخورند و لیز باشند. اگر سر خوردن و لیز شدن سخت شود، ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. واژن ها، وقتی تحریک می شوند، به درجات مختلف روان کننده خود را فراهم می‌کنند و اکثر روش‌های پیشگیری از قبل روغن کاری شده اند، اما گاهی اوقات روان کننده خشک می شود.

بزاق دهان شما یا شریک زندگیتان یک روان کننده طبیعی عالی در مواقعی است که به آن نیاز دارید، اما همیشه هوشمندانه است که یک روان کننده سازگار با کاندوم داشته باشید تا در صورت لزوم به آن اضافه کنید.

6- داخل آن را خشک کنید

ما فقط در مورد اهمیت روان کننده صحبت کردیم. اکثر کاندوم ها در داخل روغن کاری نمی شوند و حتی آنهایی که هستند همیشه به اندازه کافی روغنی نیستند. این ممکن است پوست آلت تناسلی شما را کمی ناخوشایند و حساس کند. بعلاوه، زمانی که حرکت کافی بین آلت تناسلی و داخل دیواره کاندوم وجود نداشته باشد، ممکن است پارگی محسوسی ایجاد شود.

راه حل ساده: قبل از باز کردن ماده پیشگیری کننده روی آلت تناسلی خود، یک قطره از روان کننده سازگار با کاندوم را داخل آن بریزید. این امر هم حساسیت بالاتر را برای احساس بهتر و هم احتمال پارگی کمتر را تضمین می‌کند.

7- استفاده از روغن نادرست

شرط می بندم فکر می کنید که ما صحبت در مورد روغن را تمام کرده ایم. نمی‌خواهیم پیام‌آور اخبار ناخوشایند باشیم، بلکه می‌خواهیم فرسودگی کاندوم‌های لاتکس را گوشزد کنیم. لطفاً پس از دریافت محصول، صفحه محصول خرده‌فروش یا بسته‌بندی محصول را بخوانید زیرا این می‌تواند به راحتی یکی از مهمترین دلایل پارگی کاندوم باشد.

از چه روغن هایی استفاده نکنید

همانطور که می دانید، کاندوم ها یکسان نیستند. برخی از آنها لاتکس، برخی از پلی اورتان یا پلی ایزوپرن و برخی دیگر حتی پوست بره هستند. صرف نظر از آنچه دارید، از روغن های طبیعی و غیر استاندارد دوری کنید.

همچنین از تمایل به استفاده از هر نوع محصول غذایی (روغن نباتی، روغن زیتون یا هر روغن پخت و پز دیگر)، مرطوب کننده یا لوسیون بدن، روغن بچه و غیره صرف نظر کنید. این مواد نه تنها مواد و بافت کاندوم را تضعیف می‌کنند، بلکه با اندام خصوصی شریک شما هم همخوانی ندارند.

برای ایمن بودن، فقط از روغن های مبتنی بر آب یا سیلیکون استفاده کنید و همانطور که ذکر شد، همیشه بسته بندی سازنده یا وب سایت فروشنده را برای جزئیات بررسی کنید.

8- قبل از استفاده آسیب دیده است

یکی دیگر از رایج ترین دلایل پارگی کاندوم، حمل کاندوم در کیف یا جیب شلوار در کنار کلید و … است که آنها را در معرض آسیب های احتمالی مانند سوراخ های کوچک یا پارگی قرار می دهد. اگر کاندوم قبل از استفاده آسیب دیده باشد، ممکن است منجر به پارگی شود. به همین دلیل توجه به تمام عوامل مستقیم و غیرمستقیم بسیار مهم است.

9- رابطه جنسی دهانی و پاره شدن کاندوم

هنگام رابطه جنسی دهانی می توانید از کاندوم استفاده کنید. اما این کار اغلب با ریسک بالایی سر و کار دارد و احتمال انتقال بیماری های مقاربتی در این شرایط کم نیست. حتی کوچکترین لغزش ممکن است باعث ایجاد سوراخ‌های کوچک و پارگی در کاندوم شود و در نتیجه اثر آن کاهش یابد.

10- باز کردن لفاف به اشتباه

فقط به این دلیل که می توانید کاری را انجام دهید به این معنی نیست که باید انجام دهید. بنابراین به عنوان یادآوری برای باز کردن لفاف کاندوم، از دندان های خود استفاده نکنید و استفاده از قیچی، چاقو، کلید یا هر چیز تیز مانند آن را فراموش کنید.

هنگام باز کردن داروهای پیشگیرانه مراقب باشید. به آرامی لفاف را در جایی که نشان داده است باز کنید.

11- خرید از فروشندگان فرصت طلب آنلاین

اگرچه این دلیل مستقیمی برای پارگی کاندوم نیست، اما باید به خوبی به آن اشاره کنیم زیرا یک مسئله مهم است.

بازارهای آنلاین بزرگ مملو از فروشندگان فرصت طلب هستند که می خواهند با فروش هر چیزی که در دسترس است به سرعت درآمد کسب کنند. اگرچه این بازارها سعی می کنند سهم خود را انجام دهند تا مطمئن شوند فروشندگان آنها محصولات خود را به موقع ارسال می کنند، آنها هیچ کنترلی بر کیفیت محصول ندارند.

کاندوم ها محصولات پزشکی هستند، بنابراین باید قبل از حمل و نقل، آن ها را به درستی نگهداری کنید. اگر فروشنده، کسب و کار را در یک گاراژ یا واحد ذخیره سازی بیش از حد گرم شده اداره کند، ممکن است لاستیک ها در بهترین شرایط نباشند.

علاوه بر این، کاندوم های تقلبی زیادی در گردش هستند. بنابراین دفعه بعد که در حال خرید کاندوم هستید، با پرداخت مبلغی بیشتر، یک محصول معتبر و استاندارد بخرید و به بدن خود احترام بگذارید.

سخن پایانی

خطای انسانی نقش مهمی در اثربخشی کاندوم دارد. امیدواریم این مقاله در مورد دلایل اصلی پاره شدن کاندوم و کارهایی که برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید انجام داد، مانند روانکاری کافی، اطلاعاتی در اختیار شما قرار داده باشد.

کاندوم ها ارزان هستند، بنابراین مطمئن شوید که چند عدد در کنار خود داشته باشید تا هر زمان که به آنها نیاز داشتید آماده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی x